Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym do załatwienia spraw wymagających niezbędnej zwłoki. Prośba Starosty Tomaszowskiego

Szanowni Państwo,

 

informuję, że w nawiązaniu do przepisów § 8 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 433), zgodnie z którym w okresie zagrożenia epidemicznego wykonywanie zadań przez urząd administracji publicznej lub jednostkę organizacyjną wykonującą zadania o charakterze publicznym, może podlegać ograniczeniu polegającym na wykonywaniu:

  • wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom;
  • określonych zadań przez ten urząd lub jednostkę w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów.

 

W związku z powyższym prosimy Państwa o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym do załatwienia spraw wymagających niezbędnej zwłoki. Pozostałe sprawy będą załatwiane drogą elektroniczną lub telefonicznie. Prosimy o dokonywanie płatności przelewem.

W sprawach pilnych i terminowych mieszkańcy będą obsługiwani w ograniczonym zakresie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Wykaz numerów telefonów:

Starostwo Powiatowe – 44 724 21 27, 44 724 27 50

https://www.powiat-tomaszowski.pl/wydzialy-starostwa.html

Powiatowy Urząd Pracy – 44 724 68 64

Zarząd Dróg Powiatowych – 44 710 33 14, w przypadku awarii 44 710 33 48

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego – 44 725 08 37

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – 44 725 14 60

 

W Starostwie czynne będzie jedno wejście od ulicy Św. Antoniego. Do budynku jednorazowo będzie mogło wejść 5 osób. Po wejściu do budynku każdy zostanie poproszony o zdezynfekowanie rąk. Następnie zostanie skierowany do okienka w kancelarii, gdzie będzie mógł przedstawić temat sprawy do załatwienia, a do zgłaszającego się mieszkańca zostanie poproszony pracownik merytoryczny. Prosimy Państwa o stosowanie się do zaleceń pracowników starostwa.

Informujemy, że występująca epidemia koronawirusa spełnia przesłanki tzw. siły wyższej co daje na podstawie przepisów kpa (art. 189e KPA) możliwość odstąpienia od naliczania kar pieniężnych z powodu nie zarejestrowania w terminie 30 dni pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszenia w tym samym terminie nabycia lub zbycia pojazdu.

Po ustaniu stanu zagrożenia epidemicznego w terminie 7 dni należy złożyć wniosek o przywrócenie terminu dokonania tych czynności razem z wnioskiem o rejestrację lub zawiadomieniem o nabyciu lub zbyciu pojazdu i będzie równoznaczne z dokonaniem czynności w ustawowym terminie, a więc nie podlega administracyjnej karze pieniężnej.  Wzór wniosku o przywrócenie terminy będzie udostępniony w późniejszym czasie na stronie BIP urzędu.

Klientów Wydziału Komunikacji informuję, że zawiadomienie o zbyciu czy nabyciu pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju można złożyć elektronicznie przez platformę epuap.gov.pl lub drogą pocztową. Stałe dowody rejestracyjne i prawa jazdy wydawane będą jak dotychczas. Pozostałe czynności zostają wstrzymane aż do odwołania.

W przypadku pojawienia się nowych okoliczność będziemy przekazywać Państwu informacje na bieżąco.

Za utrudnienia i ograniczenia bardzo przepraszamy, ale są one podyktowane wyjątkową sytuacją. Liczymy na Państwa zrozumienie.

 

Mariusz Węgrzynowski

Starosta Tomaszowski

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook