Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2022 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Okiem tomaszowianina Zygmunta Dziedzińskiego – Cmentarze powiatu tomaszowskiego [zdjęcia]

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, które to ustanowił w pierwszej połowie IX wieku papież Grzegorz IV.

1 listopada wszyscy przychodzą na cmentarze zapalić światło na grobach swoich najbliższych oraz przyjaciół, oddając im wyrazy szacunku. Jednakże coraz częściej widzimy podczas obecności na cmentarzach iż znajdują się tam groby opuszczone i zapomniane. Dlatego też zwracam się z apelem do wszystkich odwiedzających cmentarze- zapalmy choć tylko jeden mały znicz na takiej zapomnianej mogile.

Następnego dnia obchodzony jest również tradycyjnie Dzień Zaduszny, który jest dniem modlitwy i wspominania zmarłych.

Jednocześnie zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich osób odwiedzających tomaszowskie cmentarze w dniu 1 listopada o wsparcie finansowe w kolejnej już XXIV kwesty cmentarnej „Ratujmy groby Zasłużonych Tomaszowian” organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego.

Tegoroczna kwesta będzie prowadzona na renowację nagrobka chorążego pilota Stanisława Laskowskiego, który znajduje się na cmentarzu katolickim w kwaterze nr 1. Stanisław Laskowski był uczestnikiem wojny obronnej we wrześniu 1939 roku jako pilot 66 eskadry, następnie uczestniczył w wojnie na froncie zachodnim, będąc pilotem RAF. Został odznaczony Krzyżem Walecznych.

Przedstawiam oglądającym wybrane zdjęcia zabytkowych nagrobków znajdujących się na cmentarzach powiatu tomaszowskiego.

Zygmunt Dziedziński

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook