Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Okiem tomaszowianina Zygmunta Dziedzińskiego – Egzekucja tomaszowskiego lasu [zdjęcia]

Wszyscy tomaszowianie, którzy w okresie pandemii chcieli odetchnąć świeżym, leśnym powietrzem i wybrali się w kwietniu bardzo popularną ścieżką od kapliczki na Utracie w kierunku wyrobiska Białej Góry, przetarli zapewne oczy ze zdumienia.

W obwodzie leśnym 125 Nadleśnictwa Smardzewice, po lewej stronie ścieżki prowadzącej wzdłuż płotu do wyrobiska Biała Góra, na powierzchni ok. 2h odbywa się kompleksowa wycinka lasu. Znajduje się ona w sąsiedztwie już dwóch dokonanych wcześniej kilkuhektarowych poręb. Obok tego obszaru zgromadzono hałdy drewna przygotowane do transportu. Według informacji umieszczonej w rejonie wyrębu lasu, wynika iż wycinka będzie prowadzona do 30.07.2021, tak więc kolejne hektary lasu zostaną poddane egzekucji.

Według aktualnych informacji podanych w marcu bieżącego roku w Wikipedii i pokazujących mapę wycinki drzew w Polsce, wynika iż przez ostatnie lata wycina się rocznie 40 milionów sztuk drzew. Jest to statystyczna informacja, lecz jestem przekonany, iż ta ilość jest faktycznie dużo większa.

Będąc wytrawnym turystą przemierzającym rocznie kilka tysięcy kilometrów w turystyce rowerowej, oglądam ten ogrom wycinki lasów w naszym kraju. Jako pasjonat przyrody, dokumentuję fotograficznie moje spostrzeżenia podczas tych turystycznych wypraw.

Uważam, iż pokolenie moich wnuków, gdy za pół wieku osiągnie moje lata, nie ujrzy w lesie wyrośniętego w lesie ponad dwudziestometrowego drzewa i będzie za to obwiniać pokolenie swoich dziadków.

Apeluję do decydentów – opamiętajcie się!

Załączam dokumentację fotograficzną z wycinanego obwodu lasu.

Zygmunt Dziedziński

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook