Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Okiem tomaszowianina Zygmunta Dziedzińskiego – Ławeczki pomnikowe w Polsce [foto]

W wielu miastach, miasteczkach a nawet wsiach w Polsce istnieją ławeczki pomnikowe, przedstawiające znakomite osobowości związane z tymi miejscowościami lub regionami.

Jest to bardzo ciekawa forma promocji naszych popularnych rodaków, którzy nie patrzą na nas z cokołów pomników, tylko siedząc wśród nas zapraszają aby się do nich dosiąść wspominając historię.

Przedstawiam Państwu do obejrzenia wybrane fotografie ławeczek w różnych miejscowościach naszego kraju.

Mam nadzieję, iż w naszym mieście również zaistnieje taka ławeczka.

Może to będzie hr. Antonii Ostrowski, który siedząc na ławeczce przy skwerze owalnym wśród pomników przyrody przed muzeum, będzie patrzył na swój pałac.

Może to być również Stefania Tuwim zd. Marchew, która była wielką miłością poety, a jednocześnie jedną z najpiękniejszych Polek. Patrzyłaby z ławeczki umieszczonej w parku Tuwimów na ulicę Wschodnią, gdzie się urodziła w roku 1884.

Wierzę w to bardzo mocno, iż tomaszowski biznes nie zostawi tej propozycji obojętnie i wspólnymi siłami dokona jej realizacji.

Zygmunt Dziedziński

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook