Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Okiem tomaszowianina Zygmunta Dziedzińskiego – Miejsca pamięci w Tomaszowie Mazowieckim [zdjęcia]

Pamięć jest spoiwem każdej ludzkiej wspólnoty”
Jan Paweł II

Historia miesiąca pamięci narodowej zaczęła się w kwietniu 1945 roku, kiedy to podjęto decyzję o jego ustanowieniu dla uczczenia tysięcy więźniów wyzwolonych z hitlerowskich obozów śmierci. Pamięć ta została rozszerzona później o wcześniejsze wydarzenia patriotyczne w historii naszego kraju. Według historyków, to właśnie w kwietniu takich zdarzeń było najwięcej.

Jest zatem okazja do przypomnienia wydarzeń z historii naszego miasta na przestrzeni wielu lat, a także oddania hołdu bohaterom, którzy oddali życie za niepodległość.

Przytaczając te kilka słów pod rozwagę, chcę przedstawić mieszkańcom naszego grodu galerię zdjęć pokazującą miejsca pamięci na tomaszowskich cmentarzach jak i na terenie całego miasta.

Ciekaw jestem, czy wszyscy oglądający potrafią zlokalizować ich położenie.

Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem”
Józef Piłsudski

Zygmunt Dziedziński

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook