Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2022 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Opieka społeczna w powiecie tomaszowskim

15 marca 2022 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, dotycząca opieki społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie tomaszowskim. W 2021 roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie uzyskało rekordową kwotę dofinansowania, blisko 5,5 miliona złotych.

Live z konferencji z 15 marca

Jako Zarząd Powiatu, Rada Powiatu Tomaszowskiego uczynimy wszystko, żeby w tym roku można było pozyskać jeszcze więcej pieniędzy zewnętrznych na wszystkie działania, które dotyczą, czy są związane z osobami niepełnosprawnymi.

Mariusz Węgrzynowski – starosta tomaszowski

Za opiekę społeczną w naszym powiecie odpowiada Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje dwa zadania, najważniejsze to rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych oraz piecza zastępcza.

Marek Kubiak członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego

PCPR otrzymało w tamtym roku rekordowo wysokie środki z dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, kwota dofinansowania to prawie 5,5 miliona złotych. 

W naszym powiecie mamy rekordową liczbę uczestników warsztatów zajęciowych. Prawie 5,5 miliona złotych to jest rekordowa kwota i to jest najwyższa kwota w województwie łódzkim

Andrzej Więckowski – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dzięki tym środkom zmniejszyły się kolejki do otrzymania dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego, osoby które nigdy nie były mogły skorzystać z dofinansowania z turnusu rehabilitacyjnego na ten turnus pojechały. Kilkaset osób skorzystało z turnusów rehabilitacyjnych. Te środki ważne też były do tzn. pieczy zastępczej.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook