Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Oświadczenie Prezydenta Marcina Witko

Kochani,

1. Miałem nadzieje, że ta kampania wyborcza będzie merytoryczna, że będzie służyła rozmowom o przyszłości naszego miasta. Niestety jest inaczej. Pojawiają się liczne kłamstwa i manipulacje. Nie wspomnę takich mało poważnych zachowań jak zagłuszanie spotkań z mieszkańcami, zaklejanie plakatów innych komitetów przez członka sztabu jednego z kandydatów. Jednak celowe wprowadzanie mieszkańców w błąd w kluczowych obszarach funkcjonowania miasta – jest poniżej wszelkiej krytyki i godności.

2. 26 i 27 marca Sąd Okręgowy w Piotrkowie orzekł, że kandydaci na prezydenta rozpowszechniali nieprawdziwe informacje w swoich materiałach wyborczych – również o zadłużeniu miasta.

3. Miałem wziąć udział w dzisiejszej debacie. Nie mam jednak szans na uczciwą rozmowę. Jestem przekonany, że cały swój czas musiałbym poświęcić na prostowanie nieprawdziwych informacji, zamiast skupić się na prezentacji naszej wizji dalszego rozwoju miasta. Dlatego mój sztab podjął decyzję o nie uczestniczeniu mojej osoby w takiej debacie. Jej założeniem powinny być równe szanse dla wszystkich. Tu tak nie będzie i nie mam co do tego wątpliwości ani złudzeń.

4. Szanuję media i dziękuję Państwu za podjęty trud organizacji takiego wydarzenia, jednak w kontekście brudnej kampanii, nie mam innego wyjścia.

Zrozumiałym jest, że każdy uczestnik chce mieć gwarancję, że będzie to rozmowa, dyskusja oparta o fakty – nie kłamstwa czy manipulacje. Na co dzień ciężko z tym walczyć bo procesy ciągną się latami – zwyczajnie nie mam na to czasu. Tę energię wolę spożytkować na pracę na rzecz miasta.

5. W czasie kampanii jest jednak możliwość skorzystania z trybu wyborczego. I choć naprawdę, tak jak wspomniałem na początku, liczyłem na uczciwą konkurencję, nie pozwolę rademu Kucharskiemu i radnej Barbarze Klatce, którzy pretendują do tak ważnego dla mieszkańców urzędu – na rozpowszechnianie kłamstw.

6. Sąd Okręgowy w Piotrkowie potwierdził, że Pan Piotr Kucharski i Pani Barbara Klatka rozpowszechniali nieprawdziwe informacje w swoich materiałach wyborczych. Bardzo Państwa proszę, weryfikujcie prawdziwość informacji. Jak widać, trzeba to robić.

Nie boję się żadnych Pytań. Chce z Wami rozmawiać. Dlatego zapraszam Was dziś o 20 na mój profil, na transmisję na żywo. Będziecie mogli mnie zapytać o co chcecie.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook