Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 5
«Listopad 2021 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Do majowego weekendu

2021-05-01 00:00:00

Reklama

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Oświadczenie w sprawie Spółki Lechia SA

 

Szanowni Państwo,

 

z niedowierzaniem czytałem przedstawioną mi listę zaniedbań, do których doszło w spółce.  Kiedy zaczęły docierać do mnie informacje od rodziców w sprawie Akademii, a także od działaczy sportowych i sponsorów, że nie jest dobrze ‒ w najczarniejszych domysłach nie spodziewałem się tego, co zostało mi teraz zaprezentowane. Zanim poznałem te szczegóły, byłem umówiony z poprzednim prezesem zarządu na rozmowę, zaraz po moim powrocie z posiedzenia Związku Miast Polskich – niestety do niej nie doszło, bowiem w międzyczasie otrzymałem jego rezygnację.

Jest mi niezmiernie przykro – powierzając to stanowisko wieloletniemu samorządowcowi, osobie, która pełniła przez lata funkcje kierownicze, była zaangażowana w życie Tomaszowa, znała tomaszowskich sportowców,  różne  lokalne środowiska, działała w fundacjach charytatywnych ‒  ufałem, że sprosta postawionym zadaniom. Nadal nie mogę uwierzyć w skalę zaniedbań, bo są to rzeczy podstawowe dla każdej spółki.  Każdy, kto pracuje w samorządzie, był lub jest radnym, kierował wiele lat jakąś jednostką – powinien te rzeczy uważać za oczywiste. Rozumiem również rezygnację prezesa, który miał przejąć od poprzednika obowiązki.

Przypomnę, że miasto podjęło się tworzenia spółki, by spróbować uratować drużyny – zarówno piłki nożnej, jak i siatkówki ‒ w dobie odchodzących sponsorów strategicznych. Trzeba też jasno przyznać, że sport na tym poziomie jest niemożliwy do utrzymania jedynie z podatków mieszkańców – zwłaszcza w obecnej sytuacji, wydaje się, że sport i kulturę w całym kraju, nie tylko w Tomaszowie, czeka ciężki okres.

Nie ukrywam, że najłatwiejsze w tym czasie dla samorządu byłoby postawienie spółki w stan upadłości – jednak nie chodzi o łatwe rozwiązania. Dobro tomaszowskiego sportu, kibiców leży mi na sercu. Środowiska te angażują się w życie miasta, nie możemy ich więc teraz opuścić. Podejmiemy walkę.

Po poważnych analizach sytuacji, powzięliśmy  szereg decyzji. Po pierwsze, sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury – biorąc pod uwagę skalę odkrytych na tę chwilę zaniedbań, jest to konieczne i wymaga wyjaśnienia przez powołane do tego służby.

Jeżeli chodzi o samą spółkę – musimy przeprowadzić wiele działań, by móc w ogóle określić skalę zobowiązań. Biorąc pod uwagę stan fatyczny, będzie to ogromne wyzwanie. Po dokonaniu tych czynności, chcemy spółkę dokapitalizować i połączyć z Tomaszowskim Centrum Sportu.

Przed prezesem tej spółki stoi bardzo trudne zadanie. Trzeba szczerze powiedzieć, że bez sponsorów, utrzymanie klubów na tym poziomie będzie niemożliwe – zwłaszcza w obecnym czasie.

Po dokonaniu tych wszystkich czynności, przedstawimy Radzie Miejskiej szczegółowe rozwiązania i projekty uchwał. 

 

Z wyrazami szacunku

Marcin Witko

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

 

 

Komentarz prezesa Tomaszowskiego Centrum Sportu, Romana Derksa

 

„Postawione przede mną zadanie z pewnością jest trudne. Zwłaszcza w obecnej sytuacji nie będzie to łatwa droga. Zrobię jednak co w mojej mocy, wykorzystam każdą pojawiającą się szansę.  Wiem jak ważny jest sport w życiu człowieka, jakie miejsce zajmują kluby w sercach kibiców, ja ważny jest to również temat dla prezydenta Tomaszowa – dlatego dołożę wszelkich starań, żeby te kluby uratować”.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook