Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Otwarcie sezonu letniego 2021 nad zalewem Sulejowskim

We wtorek, 29 czerwca 2021 roku, nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach w gminie Tomaszów Mazowiecki na przystani należącej do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się symboliczne otwarcie sezonu wodnego w tym roku.

Damian Błaszczyk – Prezes tomaszowskiego WOPR-u, powitał zaproszonych na uroczystość gości, wśród których byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Tomasz Wojtaszek – kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w  Tomaszowie Mazowieckim, Sławomir Bernacki – zastępca wójta gminy Tomaszów Mazowiecki, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, Krzysztof Iskierka Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych w Tomaszowie Mazowieckim i Smardzewicach.

„Drodzy Państwo, w dniu dzisiejszym odbyło się symboliczne otwarcie sezonu wodnego nad Zalewem Sulejowskim. Znajdujemy się na przystani należącej do WOPR-u w Tomaszowie Mazowieckim. Były obecne z nami służby mundurowe, mam na myśli tutaj Policję, Straż Pożarną zawodową, Ochotniczą Straż Pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które jest tutaj niezbędnym elementem,  jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na akwenie sulejowskim. Wszystkie służby ze sobą współpracują, wszyscy ratownicy,  strażacy, policjanci, są zaangażowani w to wszystko, co dzieje się w tym sezonie, szczególnie takim wiosenno-letnim, a jest związane z bezpieczeństwem na wodach tego akwenu. Bezpieczeństwo, to słowo, które powtarzamy, wypowiadamy wielokrotnie w różnych aspektach życia społecznego. W tym przypadku mówimy przede wszystkim o tych osobach, o turystach, o mieszkańcach powiatu tomaszowskiego, i nie tylko, którzy wypoczywają nad wodami Zalewu Sulejowskiego. Te służby mają im zapewnić bezpieczeństwo tak, żeby mogli wszyscy spokojnie wypoczywać i szczęśliwie wracać do swoich domów.

Wiemy z lat poprzednich, że tych przypadków związanych z utonięciami, jednak było wiele. Chcielibyśmy, żeby w tym sezonie ich nie było w ogóle, żeby nie dochodziło do żadnych tragedii, ale musimy razem czuwać nad tym bezpieczeństwem i przede wszystkim to, od czego zaczynamy, to jest oczywiście profilaktyka, informowanie tych, którzy tutaj przyjeżdżają, co mogą, czego nie mogą. No świadomość ludzi jest oczywiście różna. Są osoby, które wypoczywają bardzo bezpiecznie, ale są też takie, które nie zastanawiają się nad konsekwencjami swoich działań. Stąd ta wspólna, można powiedzieć, taka rodzina, działająca na rzecz bezpieczeństwa tutaj nad wodami akwenu, to po prostu potrzebna i ja już dzisiaj serdecznie dziękuję wszystkim ratownikom, wszystkim strażakom, wszystkim policjantom, wszystkim osobom zaangażowanym, za to, co wiąże się z bezpieczeństwem, za te konkretne działania na rzecz innych ludzi i pamiętajmy, oczywiście woda dzisiaj jest spokojna, piękna pogoda, ale nie zawsze tak jest, ona może być też groźna, nie powinniśmy spożywając alkohol, wchodzić do wody, nie powinniśmy wykonywać jakichś karkołomnych działań już w samej wodzie, bo nigdy nie wiemy, jak nasz organizm zareaguje i jak to się może zakończyć.

Proszę Państwa, zapraszamy tutaj w te miejsca, które są bezpieczne, tam gdzie są ratownicy nad wody Zalewu Sulejowskiego, ale też słuchajmy tych wszystkich spraw związanych z bezpieczeństwem, z tymi wytycznymi, które są przekazywane przez te nasze służby, żebyśmy mogli cało i zdrowo wracać do swoich domów.

Proszę Państwa, to, co bardzo cieszy jeszcze, to przede wszystkim to, że ten sprzęt, którym dysponują służby tutaj pracujące na akwenie Zalewu Sulejowskiego, jest coraz lepszy, bardziej nowoczesny, bardziej taki, można powiedzieć, sprzyjający, jeżeli chodzi o przeprowadzanie różnego rodzaju akcji. To jest ważne, żebyśmy również w tym kierunku podejmowali wiele działań, które być może później zdecydują o tym, że uratujemy życie ludzkie.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

„Jest to dzień, gdzie oficjalnie otwieramy sezon wodny, chociaż on już dużo wcześniej trwa. Przede wszystkim chciałbym zaapelować do naszej ludności, która będzie przebywała nad Zalewem Sulejowskim, aby wypoczywali myśląc nie tylko sobie, ale także o innych, żebyśmy nie wchodzili do wody pod wpływem alkoholu, żebyśmy zerkali na osoby trzecie, czyli osoby, które nie są nawet z nami, ale które potrzebują pomocy i szybko reagowali, bo to jest najważniejsze, żeby jak najszybciej dotrzeć do takiej osoby.

Przede wszystkim chciałbym życzyć wszystkim udanych wakacji, żeby one były tak samo udane na początku, jak i na końcu, żebyśmy, oby te straty były na zero. Chciałbym podziękować wszystkim instytucjom i firmom, które wspierają nasz WOPR, jest to niezmiernie dla nas ważne, ponieważ możemy służyć społeczeństwu, niosąc pomoc, a środki takie są nam niezmiernie potrzebne.

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję obejrzeć pokaz ratownictwa wodnego. W pokazie brały udział służby stacjonujące w powiecie tomaszowskim. Była to Powiatowa Policja w Tomaszowie Mazowieckim, Straż Państwowa Straż Pożarna w Tomaszowie Mazowieckim, Ochotnicze Straże Pożarne i WOPR w Tomaszowie Mazowieckim.

 Nasz teren jest bardzo oblegany przez turystów z całej Polski. Chciałbym zaapelować do ludzi, jeżeli dzieje się coś nie tak, proszę dzwonić na popularny nasz numer i najbardziej dostępny czyli 601 100 100 oraz numer 112, na jak najszybciej wtedy możemy dotrzeć do Państwa.

 Również na wszystkich plażach w powiecie tomaszowskim są wywieszone nasze banery, które informują o numerze wewnętrznym, pod który również można dzwonić. Prosiłbym również, aby przedstawić się  kto dzwoni i nie wyłączać telefonu po zakończonej rozmowie.” – zaapelował do wszystkich korzystających z wody i plaż nad Zalewem Sulejowskim Prezes WOPR-u Damian Błaszczyk.

„Proszę Państwa, dzisiaj jesteśmy nad zbiornikiem sulejowskim w miejscowości Smardzewice, teren administracyjnych gminy Tomaszów Mazowiecki. Jak wszyscy wiedzą, większość zbiornika przylega do terenów administracyjnych naszej gminy, dlatego też panu Wójtowi naszej gminy, jak również radnym, leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców gminy, miasta Tomaszów, jak również turystów, wypoczywających nad tym zbiornikiem. Dlatego też zostały wyasygnowane z budżetu gminy środki na wsparcie tak Policji, jak również WOPR-u, w celu zapewnienia bezpiecznego wypoczynku nad tym akwenem. Na chwilę obecną jesteśmy na otwarciu nowego sezonu letniego 2021. Mieliśmy okazję zobaczyć siły i środki, jakimi dysponuje WOPR, jak również Policja i jednostki Powiatowej Straży Pożarnej i możemy powiedzieć, że jesteśmy spokojni, jeżeli chodzi o ten sezon. Życzymy sobie, jak również turystom, bezpiecznego wypoczynku, aby na koniec sezonu powiedzieć, że ten sezon był udany, nie mieliśmy ofiar śmiertelnych.” – powiedział Zastępca Wójta gminy Tomaszów Mazowiecki – Sławomir Bernacki.

Źródło: Powiat Tomaszowski

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook