Kalendarz gminy Będków

Nadchodzących wydarzeń: 0
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Panna Cressida Dick

Wystarczą dwie stopy na ziemi i pięć w górę (150 cm wzrostu), by posiąść moc i zadbać o porządek na Wyspach Brytyjskich.

Jako 11-letnia dziewczynka została osierocona przez ojca. Edukację rozpoczęła w żeńskim Balliol College w Oxfordzie i w 1979 jako pierwsza kobieta w 700-letniej historii uczelni otrzymała dyplom otwierający drogę do policji. Uczyła się o rolnictwie i leśnictwie, ale wyróżniała w uprawianych sportach. Była kapitanem załogi wioślarskiej i krykieta.

O policji jest mnóstwo dowcipów, a tym bardziej o kobietach. Anglicy wyprodukowali specjalnie w tym celu film z Jasiem Fasolą. Można mówić o żandarmie w spódnicy, ale od 1980 kobietom w policji już wolno było nosić spodnie i właśnie panna Dick wskoczyła w nie trzy lata później i do dziś czuje się w nich komfortowo.

Wszelkie żarty się skończyły w lipcu 2005, gdy już jako oficer musiała zmierzyć się z kryzysem po atakach w Londynie, w których zginęło ok 50 osób. Około 20 lat współpracowała z obecną premier Theresą May i ta znajomość zaowocowała awansem. Kobiety jednak same potrafią się dyskryminować, bo pani premier nie była zbyt hojną dając pannie Dick roczne wynagrodzenie 270 tys. funtów. Poprzednik, zarabiał znacznie więcej.

Jako szefowa brytyjskiej policji panna Dick musi rozprawić się z wieloma przestępcami pospolitymi. W Anglii jest naprawdę duża grupa nożowników. Trzeba jednocześnie penetrować mniejszości narodowe pod kontem zagrożeń terrorystycznych. Nasiliło się zjawisko korupcji wśród służby więziennej. Teraz narkotyki i inne różne przedmioty dostarczane są do więzień dronami. Są też mniej groźne, ale obniżające prestiż policji sprawy obyczajowe. Ostatnio prasa nagłośniła miłość na posterunku dwojga oficerów. Może to by nie było tak bardzo serio gdyby nie fakt, że na ten czas zostały wyłączone systemy bezpieczeństwa.

Angielscy policjanci i tak mają dobrą opinię i są bardzo komunikatywni. Zanim użyją pałki długo perswadują i większość z nich nie ma przy sobie pistoletów. Istnieją oczywiście też bardzo sprawne jednostki specjalne do szybkich reakcji i wsparcia policjantów zwanych Bobami. Co kilka dni „idzie” liga piłkarska i rugby z frekwencją 60-80 tys. widzów. W 2012 odbyła się olimpiada i Scotland Yard się sprawdzał. Nie ma obaw, aby działo się inaczej pod dowództwem tej filigranowej, ale doświadczonej 57-letniej kobiety, oficera. Pierwszej szefowej w historii Scotland Yardu.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook