Kalendarz gminy Budziszewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Parkowanie bez numeru?

W miniony czwartek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie płatnych stref parkowania. Wyrok mówi, że podawanie numeru rejestracyjnego na bilecie potwierdzającym wniesioną opłatę, jest bezprawne. Sąd uzasadnił wyrok powołując się na ustawę o tajemnicy danych osobowych jak i zasadą do zachowania prywatności.

Wyrok nie jest prawomocny, jeśli jednak podtrzyma go NSA, to okaże się, że z mocy prawa wszędzie, gdzie pobierana jest opłata za parkowanie na niestrzeżonych parkingach i trzeba wbijać numer rejestracyjny pojazdu, ta reguła zostanie zmieniona.

Dotyczy to również Tomaszowa. Miejmy nadzieję, zmiana zasad nie będzie wymagała wymiany kilkudziesięciu obsługujących spp parkomatów, a jedynie techniczną zmianę ich funkcji. Na pewno brak numeru rejestracyjnego na bilecie ograniczy wpływy ze strefy do budżetu miasta. Trudno przewidzieć o ile. Bilet będzie można wówczas odstępować i nie jedna osoba skorzysta z takiego rozwiązania. Czekamy więc na wyrok NSA.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook