Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

PasekBook, czyli przygoda i zabawa w bibliotece

Projekt PasekBook jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu Koalicje Kultury. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Partnerzy:

Fundacja Ex Litteris Liberta, Gminna Biblioteka Publiczna w Budziszewicach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Budziszewicach oraz Monika Tomczyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Budziszewicach można oglądać wystawę „PasekBook”, która przekonuje, że czytanie barokowej literatury, przykładem której są „Pamiętniki” Jana Chryzostoma Paska jest przyjemne i twórcze.

Inspiracją projektu „PasekBook” jest życie i twórczość Jana Chryzostoma Paska. Warto poznać twórcę „Pamiętników”, tym bardziej, że główna ulica Budziszewic nosi imię tego pamiętnikarza, a w pobliskich Węgrzynowicach przebywał Pasek w dzierżawionym przez rodziców majątku.

Wystawa interaktywna „Popatrz/nApisz/uSłysz/przEczytah/dotKnij” została stworzona w formie instalacji, która angażuje różne zmysły. Wykorzystuje ona woluminy oraz przestrzeń biblioteki za pomocą gry i zabawy, dzięki czemu odbiorcy oswajają się z instytucją. Można tu odnaleźć poukrywane w różnych miejscach gry i zadania – warto zajrzeć pod łóżko i do tureckiego namiotu, pisać pamiętnik gęsim piórem albo zrobić kolaż z Paskowych pasków.

Ekspozycja jest wciąż rozwijana przez kolejnych zwiedzających, za pomocą kroniki „Pamiętnik po Pasku”, redagowanej przez uczestników.

W ramach projektu oprócz interaktywnej wystawy odbyła się: sztafeta czytelnicza z wydarzeniami towarzyszącymi oraz nagranie audiobooka.

JW

Źródło: budziszewice.net

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook