Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2024 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

PCAS wyruszył na kolejne podwórka

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprosiło mieszkańców Tomaszowa i powiatu na kolejną odsłonę akcji „PCAS na Twoim podwórku”, która została zainicjowana 3 lata temu, a jej głównym celem jest aktywizacja i integracja społeczności, a także zachęcenie do wspólnego spędzania czasu. Tym razem bawiliśmy się na ul. Dzieci Polskich 25a.

– Nasi animatorzy już po raz kolejny zachęcali mieszkańców Tomaszowa i powiatu do wyjścia z czterech ścian i aktywnego spędzenia czasu. W trakcie akcji „PCAS na Twoim podwórku” bawią się z nami całe rodziny, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami i wszystkie dzieci, które wakacje spędzają w domu – mówi Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Wykorzystujemy czas letni, aby pokazać szczególnie dzieciom, że istnieje świat realny, że poza siedzeniem przed komputerem, można fajnie, wspólnie z innymi spędzić czas, pobawić się, porozmawiać, wymyślać różne kreatywne zabawy i nie potrzeba do tego wielkich środków finansowych, ale można wykorzystać przestrzeń i przedmioty, które mamy pod ręką. Wakacje to nie dla wszystkich czas wyjazdów, ponieważ wiele dzieci cały ten okres letniego odpoczynku od szkoły i nauki spędza w domach. Dzięki takim akcjom jak nasza mogą spędzić ten czas kreatywnie.

Animatorzy przygotowali animacje, zabawy i konkursy z nagrodami. Były ogromne bański mydlane i skręcanie balonów. Ponadto PCAS zachęcało też dzieciaki do udziału w zajęciach sekcyjnych, organizowanych przez placówkę, nie tylko w czasie roku szkolnego, ale też w trakcie wakacji. Dzieci aktywnie spędzają czas korzystając m.in. z zajęć językowych, muzycznych, sportowych, fotograficznych, filmowych i ceramicznych, uczą się podstaw wspinaczki. W ten sposób placówka realizuje swoje podstawowe cele, jakimi są otwartość na potrzeby mieszkańców miasta i powiatu, działalność kulturalna, sportowa, rekreacyjna i turystyczna w powiecie tomaszowskim.

Do akcji przyłączyły się również Firma Eneris oraz KRUS. Dzięki którym dzieci mogły wziąć udział w pogadankach i konkursach z nagrodami.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook