Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«listopad 2022 »
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pierwszy dzień Dni Antoniańskich za nami, sprawdź jak było. [filmy, zdjęcia w środku]

13 czerwca, w dniu imienin patrona powiatu tomaszowskiego św. Antoniego, rozpoczęły się Dni Antoniańskie. Obchody rozpoczęły się maszą w Sanktuarium św. Antoniego. Następnie została wyprowadzona z kościoła procesja, która przeszła koło pomnika Patrona.

Po myszy w kościele odbył się koncert Chóru Akademickiego SGGW pod dyr. Michała Dąbrowskiego, który od 1979 roku Chórem dyryguje.

Bogaty repertuar obejmuje pieśni z różnych epok – od średniowiecza do czasów współczesnych – i wielu kręgów kulturowych, z bogactwem ich tradycji i języków.

Jak dotąd Chór zawitał m.in. do Austrii, Anglii, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Litwy, Niemiec, Ukrainy, Węgier i Włoch. Chór jest inicjatorem i organizatorem spotkań chórów Cantate Domino, które odbywają się co dwa lata od 1984 roku w Kościele Nawiedzenia NMP, najstarszym kościele w Warszawie.

W godzinach wieczornych, na dziedzińcu kościoła odbył się Wieczór Uwielbienia, koncert przygotowany przez tomaszowską grupę muzyków i wokalistów „Przystań Dwunastu”. Podczas koncertu nastąpiło  wniesione Monstrancji z konsekrowaną Hostią celem adoracji przez wiernych.

Jeszcze dziś o 16.30 w ramach obchodów Dni Antoniańskich zobaczymy występ podopiecznych Powiatowego Centrum Animacji Społecznej na dziedzińcu Sanktuarium Św. Antoniego a o godz. 18 odbędzie się msza, po mszy wystąpią Trzej Tenorzy i Ona oraz Wyrwani z niewoli.

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook