Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Pierwszy transport pomocy wyruszył dziś na Ukrainę

Pierwszy transport pomocy wyruszył dziś, 2 marca, na Ukrainę. Urząd Miasta wysłał dziś pierwszą turę zebranych rzeczy potrzebnych po stronie Ukraińskiej. W transporcie znalazły się koce, bielizna termoaktywna, środki higieniczne, żywność z dłuższą datą ważności, latarki. 

 

Wierzę, że transport szybko dotrze do Ivano-Frankiwska naszego miasta partnerskiego. Zawiera on produkty najbardziej potrzebne i deficytowe w czasie wojny, zgodnie z listą zapotrzebowania burmistrza miasta I-F. Sporo produktów zostało i będzie przygotowanych do wysyłki już nie bezpośrednio do miasta partnerskiego

Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego

Prezydent na swoim profilu społecznościowym podziękował mieszkańcom za ofiarność i poprosił o dalsze wsparcie.

Przygotowując się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy i pomoc Ukrainie miasto tworzy bazę wolontariuszy, chętnych zaangażować się w miejskie działania. Zainteresowani powinni zgłasić się telefonicznie pod numerem 513 365 360 lub e-mailowo wsp@tomaszow-maz.pl.

Głównym zadaniem wolontariuszy będzie:
• obsługa punktu zbiórki pomocy humanitarnej;
• pomocy w tłumaczeniach w języku ukraińskim;
• inna pomoc wynikająca z sytuacji (asystowanie uchodźcy w załatwianiu najpilniejszych spraw, pomoc w opiece nad dziećmi i osobami starszymi).

Chętni wolontariusze powinni mieć ukończony 18. rok życia

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook