Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

PKP SA i PKP PLK SA wspólnie dla pasażerów – nowy parking w Tomaszowie Mazowieckim

W przyszłym roku Dworzec PKP w Tomaszowie Mazowieckim będzie miał nowy parking samochodowy dla podróżnych. Decyzja ta jest rezultatem porozumienia między spółkami PKP SA, do której należy teren wokół dworca, a PKP PLK SA, która jest odpowiedzialna za budowę parkingu.

– Spójrzmy na Tomaszów Mazowiecki. Tutaj zatrzymują się 44 pociągi dziennie. Z tego dworca korzysta około tysiąca pasażerów dziennie i zobaczymy ile mamy przygotowanych miejsc parkingowych. Można je policzyć de facto na palach dwóch rąk. Tych miejsc jest za mało. Osoby, które przyjeżdżają do Tomaszowa Maz., aby pojechać dalej nie mają po prostu gdzie zaparkować. Tych miejsc jest kilkanaście. Ludzie parkują na dziko, na trawie, w różnych miejscach niedozwolonych. Nie możemy sobie na to pozwolić – mówił podczas 20 maja konferencji prasowej Dariusz Klimczak – Minister Infrastruktury na dworcu w Tomaszowie Maz. 

Realizacja tego projektu będzie ogromnym ułatwieniem dla pasażerów podróżujących pociągami. Nowy parking zapewni wygodę i bezpieczeństwo podróżnym, którzy będą mieli możliwość pozostawienia swoich pojazdów w bezpiecznym miejscu podczas podróży.

Zaangażowanie obu spółek w realizację tego przedsięwzięcia pokazuje, że dbają one o potrzeby podróżnych i starają się zapewnić im jak najlepsze warunki podróży. Dzięki współpracy między PKP SA i PKP PLK SA, mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego oraz turyści będą mieli nowoczesny parking na dworcu, który ułatwi im korzystanie z usług kolejowych.

Nowy parking na Dworcu PKP w Tomaszowie Mazowieckim to inicjatywa, która z pewnością zostanie doceniona przez wszystkich podróżnych. Dzięki temu udogodnieniu podróżowanie pociągami będzie jeszcze bardziej przyjemne i komfortowe.

Porozumienie PKP S.A. i PKP PLK S.A. obejmuje budowę parkingu na 88 miejsc, a wartość inwestycji szacuje się na około 1,5 mln. zł. Początek prac zaplanowano na przyszły rok, podczas konferencji nie podano w jakim dokładnie terminie prace się rozpoczną. 

– Rewitalizacja dworca, peronów, parkingu to niesłychanie ważny element funkcjonowania miasta, ale jest to też wizytówka i promocja miasta, bowiem z dworca nie korzystają wyłącznie mieszkańcy, ale z dworca korzystają również turyści, również osoby, które do Tomaszowa wpadają tylko na dzień bądź na dwa – mówił Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Maz. 

Utrzymaniem kolejowego parkingu zajmie się miasto jak zadeklarował prezydent na spotkaniu.

W konferencji udział wzięli: Dariusz Grajda – członek zarządu PKP S.A. oraz Maciej Kaczorek z zarządu PKP PLK S.A.

Agnieszka Podwysocka

Galeria zdjęć TUTAJ

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook