Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Po informacjach o „ustawce”  policjanci zatrzymali 149 kibiców  Dinama Zagrzeb

Mecz pomiędzy  Legią Warszawa a Dinamo Zagrzeb budził niestety nie tylko sportowe emocje. 10 sierpnia w godzinach popołudniowych tomaszowscy policjanci monitorując przemieszczanie się zorganizowanych grup zlokalizowali kilka autobusów spoza granic Polski, które jechały w kierunku Warszawy.  
 
Z uwagi na informacje wskazujące na przygotowywaną konfrontację zwaśnionych pseudokibiców 3 pojazdy zostały zatrzymane i zawrócone na teren województwa łódzkiego. Do późnych godzin nocnych na terenie Rawy Mazowieckiej i Tomaszowa Mazowieckiego funkcjonariusze prowadzili wnikliwe kontrole. Dzięki działaniom policji do ustawki nie doszło a cudzoziemcy opuścili już teren Polski.

Mecze podwyższonego ryzyka, a takim był niewątpliwie wczorajszy mecz pomiędzy Legią Warszawa a Dinamo Zagrzeb, generują wiele policyjnych działań obejmujących teren całego kraju. 10 sierpnia podczas monitorowania tras przejazdu zorganizowanych grup, na terenie powiatu tomaszowskiego, policjanci zlokalizowali trzy autobusy na czeskich numerach rejestracyjnych, które jak się okazało przewoziły w kierunku Warszawy blisko 150 fanów Dinamo Zagrzeb.
 
Po decyzji o zakazie ich udziału w meczu i braku możliwości wejścia na stadion Legii żaden z tej międzynarodowej grupy oczywiście nie miał biletu na wydarzenie. Z uwagi na bieżąco pozyskiwane  informacje o konfrontacji planowanej po wcześniejszym starciu na terenie Chorwacji  pomiędzy bojówką Legii Warszawa a Dinamo Zagrzeb, decyzja mogła być tylko jedna.

Autobusy pod Pruszkowem zostały zatrzymane i zawrócone na bezpieczny teren województwa łódzkiego. Łódzcy funkcjonariusze przy dużym wsparciu funkcjonariuszy z Radomia swoje siły skoncentrowali w Rawie Mazowieckiej i Tomaszowie Mazowieckim. Tu przez wiele godzin , skrupulatnie sprawdzano autobusy oraz  podróżujących nimi 149 mężczyzn oraz ich bagaże.
 
Ujawniono przedmioty wykorzystywane przy ustawkach, które potwierdzały tylko wcześniejsze ustalenia. Zatrzymani prewencyjnie kibice a raczej pseudokibice przewozili  m.in. rękawice do walk, ochroniacze na zęby i kominiarki.
 
Ostatecznie przed godziną 4.00 w asyście Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i  SPP  w Radomiu opuścili teren woj. łódzkiego kierowani w stronę południowej granicy. Dzięki skoordynowanym działaniom policjantów z kilku garnizonów nie doszło do żadnej pseudokibicowskiej konfrontacji.

Informacje przekazał Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim st. asp. Grzegorz Stasiak

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook