Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podpisanie umów dzierżawy obwodów łowieckich w powiecie tomaszowskim

W poniedziałek, 28 marca 2022 roku, w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisane zostały umowy na dzierżawę obwodów łowieckich.

 

Sejmik Województwa Łódzkiego na koniec poprzedniego roku podjął decyzję o nowym podziale administracyjnym, jeżeli chodzi o obręby łowcze na terenie województwa łódzkiego. W związku z powyższym trzeba było podjąć decyzję o podpisaniu nowych umów z łowczymi na terenie powiatu tomaszowskiego. Taka umowa związana z dzierżawą przede wszystkim powoduje, że to wszystko, co wiąże się z hodowlą, z ochroną, z pozyskiwaniem zwierzyny, jest uregulowane w takiej umowie. To, co też istotne z punktu widzenia naszych rolników, to jest również uregulowana kwestia odszkodowań, związanych z tym, co się wiąże ze stratami w ramach tej zwierzyny łownej.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego

Na terenie powiatu tomaszowskiego wyznaczono 10 obwodów łowieckich. Ich łączna powierzchnia, na której będą funkcjonować to blisko  45 tysięcy hektarów. Łowiectwo w ogóle jest bardzo ważnym elementem gospodarki zwierzyną łowną. według zasad związanych z ekologią, ale również racjonalną gospodarką rolną, leśną i rybołówstwem. Obwody łowieckie i Koła łowieckie działające na terenie powiatu tomaszowskiego to między innymi Koło Hubal, Koło łowieckie Borsuk, Bażant, Czajka, Drop, Kuropatwa, Szarak. Jest ich w sumie dziesięć. Liczba członków tych Kół jest bardzo różnorodna,

Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego

Waldemar Komenda prezes Koła łowieckiego „Hubal” zwrócił uwagę, że mieszkańcy naszego powiatu nie orientują się, jak ważną działalność prowadzą Koła łowieckie. Niewiele się mówi o działalności charytatywnej Koła. Współpracują z Domem Dziecka „Słoneczko”, realizują spotkania z uczniami szkół, szczególnie współpracują ze Szkołą Podstawową w Komorowie. W czasie pandemii wspomogli Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook