Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Podróż do Betlejem. Uroczysta gala podsumowująca

W miniony piątek 18 stycznia w sali przy ulicy Jerozolimskiej w Tomaszowie, odbył się bankiet woluntariuszy widowiska Podróży do Betlejem. Był to wieczór podsumowań i wspomnień związanych z tym, co działo się  podczas trzech przedstawień siódmej już edycji Podróży do Betlejem. W czasie uroczystości podziękowano sponsorom oraz parterom. Patronat nad widowiskiem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Pastor i zarazem dyrektor Fundacji Proem, głównego organizatora, podsumował wieczór słowami – Dziesiątki godzin na deszczu, mrozie poświęciliście po to, żeby pomóc innym uwierzyć. Otóż drodzy Państwo warto wbrew nadziei żyć nadzieją, bo dobry Bóg z tego co z nas kiepskie, może uczynić coś fantastycznego, może podarować coś czego się nie spodziewamy i pomnożyć to niewiele, które razem wnosimy w piękne dzieło tego życia, świadectwo naszego życia a później wspólnej służby kiedy razem podejmujemy działania, po to a żeby o Nim opowiedzieć i to też dlatego drodzy Państwo, że razem najlepiej, razem możemy.

“Podróż do Betlejem” to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Widowisko odbywa się w Chrześcijańskim Centrum Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w  stuletniej willi.
Przygotowania do występów trwają kilka tygodni i bierze w nich udział kilkudziesięciu wolontariuszy z Tomaszowa, Łodzi, a także innych miast w Polsce i z zagranicy. Wszystkie stroje i rekwizyty są starannie przygotowywane przez organizatorów i wolontariuszy.
Widzowie są częścią przedstawienia. Stają się świadkami wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Uczestniczą w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza. W tym roku widowisko zobaczyło 8,5 tysiąca odwiedzających. Przez wszystkie edycje, a było ich do tej pory siedem, przewinęło się ponad 58 tysięcy widzów. W tym roku odwiedzający przybyli z wielu miast Polski centralnej, ale także z Płocka, Ostródy, Katowic, Wrocławia oraz z takich państw jak Austria, Białoruś i Ukraina. Udział w widowisku jest bezpłatny.

Kolejne interaktywne widowisko przygotowane przez Proem „Droga do Jerozolimy”, odbędzie się przed świętami Wielkiej Nocy na zamku w Inowłodzu.

 Zdjęcia https://www.facebook.com/dobetlejem/

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook