Powrót do listy1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznych i niepodległościowego podziemia, które po zakończeniu II wojny światowej podjęło nierówną walkę o suwerenność i  niepodległość Polski.

Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski zaprasza na uroczystą Mszę Świętą z okazji uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniu 1 marca 2021 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Tomaszowie Maz. ul. Słowackiego 13/19.

Po mszy – indywidualne składanie kwiatów:

– w Kaplicy Pamięci Narodowej w Kościele pw. NMP Królowej Polski ul. Słowackiego 13/19,

– pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na dziedzińcu kościoła  pw. NMP Królowej Polski ul.    Słowackiego 13/19,

– pod tablicą Witolda Pileckiego przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej ul. Farbiarska 20/24.

 godz.11.30 – indywidualne składanie kwiatów pod obeliskami:

– „Poległych i pomordowanych za ojczyznę w latach 1939-1945” na terenie  I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Mościckiego 22,

– „Pamięci żołnierzy wyklętych” przy ul. Boh. 14-tej Brygady.

W związku z sytuacją epidemiczną COVID-19 każdy uczestnik  zobowiązany jest do przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa  w związku z istniejącymi obostrzeni (obowiązek zakrywania nosa i ust, zachowania dystansu społecznego oraz przestrzegania limitu uczestników w Mszy Świętej).

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook