Powrót do listy15 października – Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich [galeria zdjęć KGW powiatu tomaszowskiego]

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich ogłosiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w rezolucji z 18 grudnia 2007 r.

Kobiety wiejskie stanowią jedną czwartą populacji ludzi na świecie. Pełnią kluczową rolę w rozwoju obszarów wiejskich, zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego i w walce z ubóstwem na terenach wiejskich.  W krajach rozwijających się kobiety wiejskie stanowią 35% siły roboczej w rolnictwie, produkcji i przetwórstwie. Z roku na rok – kobiety na wsi stają się coraz bardziej przedsiębiorcze, a ich prestiż społeczny się podnosi ale…
aż 43 % nieopłacanych pracowników w rolnictwie to kobiety, przy czym 26 % z nich o właścicielki gospodarstw.
Kobiety wiejskie najczęściej zapewniają opiekę dzieciom oraz osobom starszym i chorym. To głównie one pełną funkcję strażniczek domowego ogniska.

Drogie Kobiety na Wsi – Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich jest idealnym momentem do wzmocnienia głosów kobiet wiejskich z całego świata. Ten dzień jest ciągle jednak bardzo mało popularny wśród samych adresatek. Można jednak wspólnie to zmieniać. Każda kolejna poinformowana o tym dniu wiejska kobieta, może przecież przekazać tą informację dalej. Może także podjąć wspólne kroki do zaznaczenia i podkreślenia tego dnia w naszej codzienności. Zachęcam Was dzisiaj do małej celebracji.

Droga Kobieto na Wsi – zrób coś dzisiaj tylko dla siebie!
Zatrzymaj się chociaż na chwilę i uświadom sobie to jak ważna jesteś dla ŚWIATA!

Poniżej galeria zdjęć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego, jeśli nie ma tam Waszego KGW przyślijcie zdjęcie na biuro@format3a.pl a na pewno galerię uzupełnimy.

KGW Annopol

KGW Brenica

KGW Brzustów

KGW Chorzęcin

KGW Czerniewice

KGW Glinniczanki

KGW Jadwigów

KGW Kierzanki

KGW Lesisko

KGW Lubochnia

KGW Łazisko

KGW Łaznów

KGW Naropna

KGW Niebrowianki

KGW Niewiadów

KGW Popielawy

KGW Rzeczków

KGW Skrzynki

KGW Smardzewice

KGW Sokołówka

KGW Swojskie Babki z Tresty

KGW Teodorów

KGW Twarda

KGW Wąwał

KGW Zaosie

KGW Żelechlin

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook