Powrót do listy20 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” w Inowłodzu

20 lipca, sobota upłynęła pod znakiem muzyki i sztuki. Do Inowłodza zawitał, bowiem 20, jubileuszowy Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” pod hasłem „Zabawa Po Sąsiedzku”.
Na scenie plenerowej przy zamku wystąpiły dwa zespoły muzyki folkowej. Pierwszy z nich, to węgierski Babra Band. Zespół zaprezentował tradycyjne melodie węgierskie we własnych opracowaniach, wprowadzając w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność na podzamczu. Drugi zespół to polska Kapela Timingeriu. Żywiołowy koncert łączący w sobie melodie cygańskie, bałkańskie i żydowskie porwał do tańca publiczność, która energicznie bawiła się pod gwiaździstym, zamkowym niebem.
Z okazji 20, jubileuszowego Festiwalu, Bogdan Kącki wójt gminy Inowłódz wręczył okolicznościową statuetkę dla dyrektora Filharmonii Łódzkiej, Tomasza Bębna.
Warto też wspomnieć o wydarzeniach towarzyszących festiwalowi.
W piękne, ciepłe popołudnie przyciągnęły one wielu miłośników sztuki. Nie mogło być inaczej, gdyż na zamku odbył się wernisaż Trzy Spojrzenia. Zaprezentowane zostały trzy wystawy. Pierwsza z nich to wystawa prac Anny Luterackiej, która zaprezentowała swoje rzeźby krucho miękkie. Można było również podziwiać wystawę malarstwa Jarosława Luterackiego.
Wystawę fotografii „Bajdy Bajki Baje” zaprezentował Tadeusz Czarnecki.
W trakcie wernisażu jak i koncertów wszyscy odwiedzający zamek mogli również udać się na stoiska i skosztować Inowłodzkich Przysmaków przygotowanych przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Inowłodzu.
Wiejskimi przysmakami naszych gości uraczyły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzustowie.
Anna Bednarczyk i Ewa Nagórska zaprezentował swoje wyroby rękodzieła.
W zamkowej baszcie natomiast usytuowana została wystawa pt. „Inowłodzkie sny” autorstwa Tomasza Roguza.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook