Powrót do listyABAK – rozważania – wystawa fotografii Marka Leszczyńskiego

W sobotę o godz. 18.00 w  Galerii Atelier Inowłódz,przy pl. Kazimierza Wielkiego 21 A, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marka Leszczyńskiego.

Marek Leszczyński z zawodu leśniczy, twórca i wieloletni organizator Festiwalu w Krajobrazie, który odbywał się w Inowłodzu. Z zamiłowania muzyk, poeta i fotografik. Współtwórca zespołu Atman, od 2000 r współtwórca zespołu Pathman. Od kilku kadencji również radny Gminy Inowłódz

Tak o swojej wystawie pisze sam autor:

Po kilku latach fotograficznej abstynencji jako formy artystycznej wypowiedzi sięgnąłem do prowokującego mnie od jakiegoś czasu eksperymentu. Tak powstał cykl fotografii „rozważania” będący efektem użycia przewrotnej techniki, finalnie ukazujący coś odmiennego od tego czego oczekujemy od fotografii.

Od marca do czerwca tego roku czas sprzyjał aby zanurzyć się głębiej w siebie oraz środowisko, w którym spędzam najwięcej czasu czyli las.

„Dobra sytuacja to zła sytuacja a zła sytuacja to dobra sytuacja”. Przez taki pryzmat odbierałem świat przez te trzy miesiące dokumentowania swoich myśli broniąc się jednocześnie przed atakiem nieuleczalnie chorych, w dziedzinie informacji, współczesnych mediów.

Ruch, bezruch, równowaga, chaos, przeciwstawne uczucia na zdjęciach ?! to efekt jeszcze młodzieńczego zapału jak i refleksji człowieka ze sporym już stażem egzystencji.

Pokazać swoje prace czy nie? Ciągłe wątpliwości… Do pokazania ich zachęcili mnie właściciele galerii „SIMCINÓW” w Inowłodzu. Spotkań, rozmów, kontaktów, wymiany myśli nigdy dość.

…światło, ciemność, wzlot, upadek, mnisi, rozpasanie, dzieciństwo, starość, nienawiść, miłość, euforia, empatia, obrzydzenie, tlen, czad, garnek, bieda, bogactwo , kamień, godność, zazdrość, ład, anarchia, buta, oszustwo, patyk, strach, buk, woda, ogień , cisza, zapach, las…a w nim malutki mój byt…

https://www.facebook.com/events/377488793233088

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook