Powrót do listyAkcja humanitarna „Nie bądź obojętny!” dobiegła końca. Dary trafiły na granicę polsko-białoruską

„Gdy człowiek umiera na twoim progu, to nie pytasz się o to kim jest, tylko robisz wszystko, żeby go ocalić. Przecież życie jest największą wartością i to we wszystkich cywilizowanych narodach” Białowieża 2021
 
Zakończyła się zbiórka na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Zbiórka została zorganizowana przez tomaszowski Sztab WOŚP i środowisko harcerskie Hufca ZHP – Tomaszów Mazowiecki. Celem akcji było wsparcie potrzebujących pomocy migrantów na granicy polsko-białoruskiej.
Codziennie do 25 listopada od 16.00 do 18.00 wyznaczeni wolontariusze i instruktorzy Hufca pełnili dyżury. Do akcji zbiórki rzeczy włączył się też Sztab Nr 3657 WOŚP w Piotrkowie Trybunalskiego.
Tomaszowski sztab WOŚP nawiązał współpracę z Białowieską Akcją Humanitarną – mieszkańcami Białowieży, którzy zorganizowali się w działaniach pomocowych. Oni też wskazali jeszcze inne niezbędne kierunki działania, miejsca, gdzie ta pomoc jest równie potrzebna: DPS w Białowieży i Szpital Rejonowy w Hajnówce.
 
W ramach zbiórki rzeczy pozyskano łącznie 1083 szt. ubrań, materiałów higienicznych i medycznych, żywności i innych przedmiotów. W załączeniu zestawienie obrazujące rodzaj i ilość zgromadzonych rzeczy.
Zebrano 2263,51 zł, za które zakupiono dodatkowe rzeczy. Dzięki wszystkim wpłatom zakupiono specjalistyczny sprzęt pomagający przetrwać w terenie leśnym i w tak ekstremalnych warunkach, jakie teraz tam panują (m.in. ogrzewacze do dłoni, ratunkowe koce termiczne, tabletki odkażające do wody, kremy ochronne skóry na zimę, latarki, worki nieprzemakalne).
 
Transport, w sobotę 4 grudnia 2021 r. zawiózł wszystkie zebrane rzeczy na teren przygraniczny.
 
Wśród darów znalazły się rzeczy, które nie nadawały się do przekazania migrantom (sandały, klapki, buty na wysokich obcasach, bardzo krótkie spódniczki, krótkie letnie spodenki, spodnie z modnymi ale niepotrzebnymi dziurami, cieniutkie bluzeczki, bezrękawniki, torba kobieca, ale także zdarzyły się rzeczy brudne, zniszczone, czy z uszkodzonym suwakiem). Wszystkie te wyselekcjonowane rzeczy trafiły do kontenera ubraniowego PCK.
 
 
„Mam szczerą wolę … nieść chętną pomoc bliźnim …” – to słowa roty Przyrzeczenia Harcerskiego. Kiedy, jak nie w takich sytuacjach, należy to czynami udowodnić?
Czuwaj! hm. Bogdan Smolarek Szef Sztabu Nr 921 WOŚP w Tomaszowie Mazowieckim
 
   

źródło: Sztab nr 921 WOŚP – Tomaszów Mazowiecki

W Tomaszowie trwa zbiórka dla uchodźców przebywających na granicy. Każdy może im pomóc

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook