Powrót do listyBartosz Łącki został finalistą programu FLEX i spędzi rok szkolny w Melbourne

Bartosz Łącki, uczeń klasy I m-f II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie, został finalistą programu FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. Uczeń spędzi rok szkolny w Melbourne w stanie Iowa. Będzie uczęszczał do West Marshall High School.

Program FLEX jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Każdy stypendysta będzie mieszkał z rodziną goszczącą w USA i będzie uczył się w amerykańskiej szkole średniej.

Program FLEX oferuje uczniom i uczennicom możliwość poznania kultury i mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy programu są również „ambasadorami swoich krajów”, którzy mają możliwość dzielenia się swoja kulturą i dziedzictwem narodowym. Uczniowie rozwijają swoją wrażliwość na inne kultury, mają możliwość rozwoju osobistego w wielu obszarach oraz nabycia poczucia pewności siebie przez co stają się lepiej przygotowani do wkroczenia w dorosłość oraz do adaptacji w szybko zmieniającym się świecie. Do programu aplikowało ponad 2000 osób, z czego finalistami zostały 43 osoby.

Tuż przed wylotem Bartosz spotkał się z władzami Powiatu Tomaszowskiego.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook