Powrót do listyCiepły guzik w tomaszowskiej komunikacji miejskiej

Od 26 czerwca MZK w Tomaszowie Mazowieckim w celu poprawy komfortu podróżowania komunikacją miejską   wprowadziła w pojazdach komunikacji miejskiej tzw. „ciepły guzik”.

Funkcja tzw. ciepłego guzika pozwoli na utrzymanie w pojazdach optymalnej temperatury- latem pozwoli bardziej efektywnie działać klimatyzacji, natomiast w okresie jesienno-zimowym będzie zapobiegała nadmiernemu wychładzaniu wnętrza pojazdu przyczyniając się zdecydowanie do poprawy komfortu w pojazdach.

Autobusy Solaris, które posiadają funkcji tzw. „ciepłego guzika”  zostały oznakowane specjalnymi naklejkami z zewnątrz oraz wewnątrz. W przypadku autobusów, które nie posiadają funkcji ciepłego guzika (starszy tabor) otwieranie drzwi będzie odbywało się jak do tej pory, czyli przez kierowcę autobusu.

W pierwszych tygodniach działania „ciepłego guzika” kierowcy będą zwracali szczególną uwagę i w razie potrzeby otworzą drzwi. Prosimy jednak pasażerów, którzy widzą kogoś kto ma problem z otwarciem drzwi przyciskiem o życzliwość i udzielenie pomocy takiej osobie.

PODSTAWOWE ZASADY DOTYCZĄCE CIEPŁEGO GUZIKA:
– autobusy z systemem będą odpowiednio oznakowane. Na drzwiach przyklejone zostaną naklejki z napisem „Wsiadając otwórz drzwi przyciskiem” , do otwarcia służy czerwony przycisk umieszczony z boku drzwi z napisem :”Przycisk otwierania drzwi”,

– pasażer wysiadając z autobusu, również może sam otworzyć drzwi. Gdy „ciepły guzik” jest aktywny, przyciski znajdujące się na słupkach przy drzwiach świecą się na zielono, po naciśnięciu tego przycisku drzwi otwierają się,

– przyciski uaktywniają kierowcy po zatrzymaniu pojazdu na przystanku. Po zamknięciu drzwi system jest wyłączany, więc nie ma możliwości wejścia lub wyjścia z autobusu, który już ruszył z przystanku bądź zatrzymał się przed sygnalizatorem,

– jeżeli przez kilka sekund nikt nie wsiada albo nie wysiada z pojazdu danym wejściem, to fotokomórka decyduje o samoczynnym zamknięciu drzwi. Poprzedza to sygnał dźwiękowy (pikanie). Po włączeniu się sygnału ostrzegawczego o zamykaniu drzwi nie należy wsiadać
i wysiadać. W takim przypadku należy poczekać, aż drzwi się zamkną i wtedy ponownie je otworzyć,

– wyjątkiem od stosowania ciepłego guzika mogą być sytuacje, gdy kierowca zauważy na przystanku lub w autobusie pasażera z ograniczoną mobilnością np. niepełnosprawnego.

Ciepły guzik może nie być uruchamiany także wtedy, gdy poproszą o to kontrolerzy biletów.
W początkowej fazie uruchomienia systemu otwierania drzwi autobusów prosimy pasażerów
o cierpliwość i wyrozumiałość, a osoby sprawnie korzystające z tego rozwiązania o pomoc dla tych, którzy mogą mieć problem z użytkowaniem tej nowinki technicznej.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook