Powrót do listyCzarne sylwetki. Przewodnik po tomaszowskim getcie

Czarne sylwetki/Black silhouettes to przewodnik po tomaszowskim getcie, którego premiera odbędzie się podczas wspólnego spaceru śladami getta 31 października o godzinie 11.00. Przewodnik pozwala poznać historię i topografię tomaszowskiego getta, składa się na niego: opis wybranych miejsc i osób, fotografie oraz mapa.

Oprócz spaceru zaplanowana jest również lekcja otwarta wokół przewodnika, dzięki której będzie możliwość poszerzenia wiedzy na temat społeczności żydowskiej Tomaszowa w okresie okupacji. Lekcja otwarta skierowana jest do wszystkich chętnych, w szczególności do nauczycieli, animatorów kultury, muzealników, bibliotekarzy oraz pasjonatów historii lokalnej. Lekcja otwarta odbędzie się w czwartek 29 października o godzinie 17.00 za pośrednictwem platformy zoom. Wymagana jest rejestracja (w przypadku problemów korzystania z przeglądarki, sugerowane jest ściągnięcie programu).

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZAodeiprDktHNLhAdHeyjyJWB8yjabbKXJH

Wszystkie osoby uczestniczące w spacerze i lekcji otwartej otrzymają własny przewodnik.

Spacer i lekcja zostaną poprowadzone przez Justynę Biernat. Projekt jest współfinansowany przez Forum Dialogu.

Materiał nadesłany przez Fundację Pasaże Pamięci

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook