Powrót do listyCzytelnicy piszą: Apel przyszłej mamy do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia

Dzień dobry,

zwracam się z apelem do władz szpitala oraz władz miasta Tomaszów.

Jestem przyszłą matką w siódmym miesiącu ciąży, która zamieszkując w Tomaszowie Mazowieckim zamierza urodzić w tutejszym Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Wiadomo, że poród to dla kobiety jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.  Mimo, że później rekompensuje go widok własnego dziecka, dobrze byłoby móc go wspominać jak najmniej traumatycznie.

Ból to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy kobietom, myśląc poród. Dlatego sprawa znieczulenia jest istotną kwestią. Zasięgnęłam informacji i okazuje się, że w tomaszowskim szpitalu nie ma możliwości skorzystania  ze znieczulenia  zewnątrzoponowego. Są inne techniki jednak, jak mówią specjaliści, nie do końca działają.
Inne szpitale z naszych okolic, jak Piotrków Tryb. czy Bełchatów mają znieczulenie na swoich oddziałach położniczych. Zastanawiam się więc czy Tomaszów nie mógłby dołączyć do tego chlubnego grona? W ostatnich latach dużo mówi się o tym aby rodzić godnie, zapewniając matce i dziecku jak najlepszą opiekę i możliwie najmniejszy stres towarzyszący porodowi oraz okresie zaraz po nim.
Z pewnością szpital musiałby ponieść jakiś nakład finansowy aby zapewnić znieczulenie jednak myślę, że koszty te zwróciłyby się ze względu na zwiększoną ilość kobiet, które dzięki temu zgłosiłyby chęć porodu w Tomaszowie zamiast udawać się do Centrum Zdrowia Matki Polki, prywatnych szpitali w oddalonej o 50 km Łodzi czy Piotrkowa i Bełchatowa. 
Uczęszczam do szkoły rodzenia i dziewczyny zapytane o to gdzie zamierzają rodzić w 50% odpowiadały że będzie to Tomaszów, natomiast pozostałe 50% deklarowały placówki wspomniane powyżej.
Również władze naszego miasta powinny być zadowolone ze zwiększonej ilości urodzeń i może one wsparłyby szpital w zrealizowaniu tej ważnej dla kobiet koncepcji.

Szpital w Tomaszowie zyskał na renomie otwierając nowe oddziały, poprawiając swój wizerunek w ostatnich latach wieloma działaniami a to byłoby kolejnym na drodze do zwiększenia ilości małych pacjentów, która przychodziłaby w nim na świat. Kobiety z Tomaszowa oraz okolic chętniej rozpoczynałyby w naszym szpitalu wielkie życiowe wyzwanie jakim jest macierzyństwo.

Zwracam się więc do władz Tomaszowskiego Centrum Zdrowia o to aby pochyliły się nad tym tematem i spróbowały wdrożyć możliwość uśmierzenia bólu za pomocą znieczulenia zewnątrzoponowego dla kobiet rodzących.
Zwracam się również do wszystkich czytających, którzy popierają tą inicjatywę o udostępnianie oraz lajkowanie.

Pozdrawiam Milena Pawlaczyk

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook