Powrót do listyDwa mandaty na łączną kwotę 4 tysięcy. Nowy taryfikator nie ominął kierowców w naszym powiecie

Dwa mandaty na łączną kwotę 4.000 złotych to efekt nieprzestrzegania przepisów dotyczących prędkości na terenie powiatu tomaszowskiego.

Kary w nowym taryfikatorze dały się odczuć nie jednemu kierowcy który przekraczał prędkość w naszym województwie. O surowości kar w ostatnim czasie przekonało się dwóch kierowców poruszających  się po terenie powiatu tomaszowskiego.

•    17 stycznia 2022 roku około godziny 10:33 na drodze S-8  37-letni kierujący  mercedesem  jechał w kierunku Łodzi. Pojazd poruszał  ze znaczną szybkością. Mundurowi ze SPEED-u  postanowili sprawdzić prędkość mercedesa wówczas okazało się, że jego prędkość  wynosiła aż 196 km/h,  w miejscu gdzie dozwoloną prędkością jest 120 km/h. Za popełnione wykroczenie 37-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.500 zł.

•    19 stycznia 2021 roku około godziny 9:40  w Będkowie  na ul. Ujazdowskiej policjanci zauważyli audi, które ze znaczną szybkością  przemieszczało się po terenie tej miejscowości. Pomiar prędkości jaki wykonali mundurowi jadąc za autem wykazał że kierujący poruszał się 110 km/h. Za swoje zachowanie na drodze mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a także został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.500 zł.

Na konta obu kierowców wpłynęły punkty karne. Analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, wskazują iż przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość w ostatnich latach jest przyczyną około 25% wypadków drogowych. Liczba osób, które giną w tych zdarzeniach stanowi 40% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook