Powrót do listyDziś Dzień Sapera. W tym zawodzie nie ma miejsca na błędy, można pomylić się tylko raz.

16 kwietnia wojska inżynieryjne obchodzą swoje święto, tego dnia wypada Dzień Sapera. Święto to obchodzone jest już od 1946. Zostało ustanowione na cześć sforsowania Odry i Nysy Łużyckiej 16 kwietnia 1945 roku. W tamtym okresie Saperzy wnieśli ogromny wkład w odzyskanie ziem polskich. 
Tego dnia powinniśmy sobie uświadomić jak wiele im zawdzięczamy oraz docenić to z jakim poświęceniem dbają o bezpieczeństwo naszego kraju.
Patrol saperski #25 BKPow razem z dowódcą patrolu rozminowania st. chor. Tomaszem Starzykiem, przyjęli życzenia z okazji święta i ruszyli do pracy. Zostali wezwani do Sieradza, gdzie podczas prac ziemnych na jednej z posesji ujawniono 3 granaty, 9 pocisków artyleryjskich 19 łusek i granatnik. Wczoraj saperzy zostali wezwani do Bartkowic Mokrych w okolicach Zalewu Sulejowskiego w terenach leśnych została ujawniona mina przeciwpancerna, tego samego dnia w godzinach popołudniowych saperzy udali się do jednej z miejscowości w gminie Radomsko, na trasie A1 w pasie zieleni ujawniony został granat. Kilka dni wcześniej – 10 kwietnia patrol neutralizował 100 kg. bombę lotniczą, która została ujawniono przy S8 w okolicy Polichna. 
Służba sapera to obcowanie ze stresem i ocieranie się o śmierć, do ich głównych zadań w dużym skrócie, należy rozminowywanie terenów oraz wysadzanie niewybuchów. 
Z okazji dzisiejszego święta jeszcze raz życzymy, żołnierskiego szczęścia i aby ewentualne pomyłki zdarzały się Wam tylko poza służbą.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook