Powrót do listyEcha zagłady. Fragmenty pamiętnika

Serdecznie zapraszamy na premierowe spotkanie wokół polskiego tłumaczenia wybranych wspomnień Miry Ryczke-Kimmelman. Mira wraz z rodziną trafiła do Tomaszowa Mazowieckiego na początku 1940 roku. W Tomaszowie przebywała do momentu likwidacji tzw. „małego getta”, czyli do maja 1943 roku. Broszura „Echa Zagłady. Fragmenty pamiętnika” to opis jej doświadczeń i przeżyć związanych z pobytem w Tomaszowie. Publikacja jest fragmentem książki „Echoes from the Holocaust. A Memoir”, wydanej przez Uniwersytet w Tennessee w 1997 roku.

Premiera odbędzie się za pośrednictwem mediów społecznościowych – facebook live 26 października 2020 o godzinie 17.00 (fanpage Fundacji Pasaże Pamięci). Spotkanie wokół broszury poprowadzi Justyna Biernat, autorka wstępu i opracowania broszury.

Publikacja „Echa Zagłady. Fragmenty pamiętnika” została sfinansowana dzięki grantowi Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook