Powrót do listyEdukacja cyfrowa seniorów w Czerniewicach

Gminne Centrum Kultury w Czerniewicach przygotowało program edukacji cyfrowej dla seniorów. W kameralnych 6 osobowych grupach rozpoczęły się bezpłatne warsztaty komputerowe.
 
Nasi seniorzy podczas zajęć nabędą podstawowe umiejętności z obsługi komputera i zapoznają się z nowoczesnymi technologiami – mówi Dyrektor GCK Jolanta Sobczyk.
Edukacja cyfrowa seniorów polegać ma na poznaniu komunikacji elektronicznej (messenger, WhatsApp i innych), nauce zakładania elektronicznej poczty i pisaniu e-maili.
 
Seniorzy pod okiem specjalistów zapoznają się z wyszukiwaniem w sieci potrzebnych informacji oraz robieniem zakupów, poznają obsługę urządzeń mobilnych: smartfonów, tabletów i laptopów.
 
W ramach cyfrowej edukacji seniorów z Czerniewic  czeka spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa w sieci oraz pracownikiem banku na temat płatności internetowych.
 
Dla pierwszej grupy seniorów organizatorzy przewidują 20 spotkań edukacyjnych. Kolejni seniorzy już czekają na następne zajęcia.
 
Szkolenie prowadzą specjaliści z dziedziny informatyki z firmy M3Media.
 
  
 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook