Powrót do listyEliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim w dniu 11 stycznia 2019 roku odbyły się eliminacje okręgowe dla województwa łódzkiego XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyka wiodąca olimpiady „ Mleko i jego przetwory”.

W etapach szkolnych w całej Polsce uczestniczyło ponad 6600 uczniów z 420 szkół.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 739 uczniów z 400 szkół. W jedenastu okręgach w całej Polsce uczniowie walczyli o zakwalifikowanie się do etapu centralnego, który w tym roku odbędzie się w Szczecinie.

W Tomaszowie Maz. w ZSP Nr 2 w etapie okręgowym wystartowało 63 uczniów z 35 szkół województwa łódzkiego. Nasze miasto reprezentowali uczniowie z I LO, II LO i ZSP Nr 2.

Etap okręgowy wygrała uczennica I Liceum Ogólnokształcącego z Sieradz Aleksandra Fryncel.

Po podsumowaniu wszystkich wyników ze wszystkich okręgów Komitet Główny Olimpiady /Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu/ podjął decyzję, że do etapu centralnego zakwalifikuje jeszcze trzech uczniów z naszego okręgu tj. Daniel Bauer z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Łodzi, Jakub Kałużny z II LO z Tomaszowa Maz. i Weronika Kuźnik z I LO z Wielunia.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook