Powrót do listyFestyn rodzinny „Piknik z Reymontem” w Będkowie

W sobotę, 24 lipca 2021 roku, na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Będkowie odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Piknik z Reymontem”.

Impreza miała charakter plenerowy i zorganizowana została na boisku szkoły w Będkowie. Przewodnim bohaterem pikniku był Władysław Stanisław Reymont. Dlatego na wstępie odbyła się prelekcja poświęcona życiu i twórczości pisarza. Nie każdy wie, że to właśnie w gminie Będków, na granicy miejscowości Prażki i Zamość znajdował się dom rodzinny Reymonta, gdzie urodził się i spędził najmłodsze lata życia. To po drogach tych miejscowości chodził, chociaż było to 150 lat temu i drogi wyglądały zupełnie inaczej niż teraz.

Na imprezę przybyły całe rodziny. Byli dziadkowie, rodzice i dzieci. Wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych zostało przygotowane w tym dniu. Był animator, który poprowadził zabawy dla najmłodszych, były dmuchańce, malowanie buziek, wata cukrowa. Nie mogły nudzić się też osoby dorosłe. W jednym z namiotów Stowarzyszenie Step by Step, działające w Lubochni, przygotowało wystawę strojów ludowych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, szczególnie, że Alicja Woźniak z Muzeum Archeologicznego w Łodzi, która prowadzi tam Dział stroju i tkaniny ludowej, opowiadała o historii strojów z regionów piotrkowskiego i opoczyńskiego. Były stoisko z ziołami i koronkami oraz stoisko, na którym każdy miał możliwość wykonać sobie motarkę, czyli lalkę z gałganków, ze ścinków materiałów, wykonaną bez użycia maszyny do szycia, bez igły i nożyczek.  

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook