Powrót do listyFinał akcji „Legalne Wagary”

Finał akcji pn. „Legalne Wagary”, odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 15 w Galerii Tomaszów. Akcja prowadzona była od 21 do 31 marca 2019 roku a skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Miała na celu promocje idei wolontariatu wśród młodzieży, a w szczególności pomoc społeczną oraz promowanie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, zdrowego i aktywnego stylu życia.

W akcji wzięło udział 183 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz organizacje pozarządowe tj.: Związek Harcerstwa Polskiego- Hufiec Tomaszów Mazowiecki i Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”.

Wolontariat dał możliwość aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego podczas wykonywanych prac.

Prowadzona była zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz niepełnosprawnej Julii Plich, w której uzbierano łącznie 552 kilogramów. Do udziału w zbiórce przystąpiły szkoły: ZSP nr 1, ZSP nr 8, ZSP nr 9 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Za wykonane prace wolontariusze otrzymają nagrodę w postaci darmowych voucherów
do Kina Helios w Galerii Tomaszów. Za największą liczbę uzbieranych nakrętek szkoły otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 500,00 złotych.

Akcję wsparła Galeria Tomaszów. Organizatorami akcji byli: Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, miejskie Organizacje Pozarządowe oraz placówki oświatowe z terenu miasta i powiatu.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook