Powrót do listyGrożąc nożem sprzedawczyni próbowali ukraść gotówkę

Kryminalni z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali trzy osoby podejrzane o rozbój. Sprawcy 11 października 2019 roku kilka minut po godz. 6:00 wtargnęli do jednego ze sklepów spożywczych, gdzie grożąc ekspedientce nożem zażądali wydania pieniędzy z kasy. Kiedy napastnicy zorientowali się, że w sklepie nie ma gotówki, zabrali z półki dwie butelki wódki i uciekli ze skradzionym łupem.

Jak ustalono w zdarzeniu brały udział trzy osoby, 27-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 40 lat. Sprawcy przyjechali pod sklep samochodem należącym do ich znajomego, do którego założyli tablice rejestracyjne skradzione kilka godzin wcześniej  z innego pojazdu. 27-latka jako pierwsza wysiadła z auta by sprawdzić czy w sklepie nie ma żadnych klientów, po czym dała znać swoim kompanom, którzy wtargnęli do środka. Mężczyźni przy użyciu noża  grozili sprzedawczyni domagając się od niej gotówki. Z uwagi na brak utargu w kasie zabrali ze sklepu alkohol i odjechali z miejsca zdarzenia. Do ich ustalenia doszło dzień później dzięki sprawnej i wnikliwej pracy tomaszowskich kryminalnych. Zatrzymana kobieta i 23-latek to znani policjantom mieszkańcy Tomaszowa Maz. Ich kompanem okazał się mieszkaniec województwa opolskiego. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dokonania rozboju przy użyciu noża za co grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat. Sprawcy częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. zastosował wobec nich trzymiesięczne areszty.  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook