Powrót do listyI Powiatowy Turniej Szachowy

I Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego odbędzie się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Do udziału w pierwszej edycji tego wydarzenia zaprasza Mariusz Węgrzynowski, Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Bardzo się cieszę, że to wydarzenie odbędzie się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Pomysłodawcą zorganizowania rozgrywek szachowym jest Starosta Tomaszowski, Mariusz Węgrzynowski. Szachy coraz częściej są obecne przestrzeni publicznej. Mam nadzieję, że turniej spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Gra w szachy pomaga skupić się i zrozumieć konsekwencje swoich działań. Nie tylko uczy strategicznego myślenia, ale też pomaga oswoić się z porażką. Warto więc od najmłodszych lat zapoznawać dzieci z szachami, a tych, którzy już grają zachęcam do wzięcia udziału w I Powiatowym Turnieju o Puchar Starosty Tomaszowskiego – mówi Dorota Ignasiak.

Celami turnieju są rozpropagowanie na terenie powiatu tomaszowskiego gry w szachy, popularyzacja tej królewskiej gry w regionie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Rywalizację zaplanowano na 13 maja 2023 roku. Rozgrywki odbędą się w kategoriach:

– Junior młodszy (2011 i młodsi), dziewczęta i chłopcy

– Junior starszy (2005 – 2010), dziewczęta i chłopcy

– Open (2004 i starsi)

System rozgrywek indywidualnych na dystansie 7 rund (ilość rund uzależniona od ilości zawodników). Tempo gry 15 minut dla zawodnika na partię. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przewidziane są nagrody.

Puchar Starosty Tomaszowskiego przyznany zostanie dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji generalnej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 9.05.2023r.

Udział w I Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego może wziąć każdy bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie, pocztą lub mailowo (należy wysłać skany podpisanych dokumentów na adres sekretariat@pcas-tomaszow.pl).

Dodatkowo dopuszcza się zapisy na turniej w dniu rozgrywek, w godz. 8.30 – 9.30, ale tylko w przypadku wolnych miejsc.

Szczegółowe informacje, regulamin i kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej pcastm.pl.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook