Powrót do listyIII Światowy Dzień Ubogiego

Już od trzech lat Kościół Katolicki obchodzi ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. W tym roku jest on organizowany pod hasłem ”Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.
Z tej okazji 9 listopada 2019 roku. Caritas przy Sanktuarium św. Antoniego w Tomaszowie Maz., Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizowali spotkanie dla osób ubogich, samotnych i bezdomnych.
O godz. 11.00 została odprawiona msza święta w intencji osób ubogich a bezpośrednio po niej organizatorzy spotkania przygotowali poczęstunek: gorącą zupę, ciasto, kawę i herbatę.
Każdy uczestnik otrzymał paczkę z suchym prowiantem oraz ciepłą odzież na zimę. Do wspólnego stołu z osobami bezdomnymi zasiedli również Pani Wiceprezydent Izabela Śliwińska, Ks. proboszcz Sławomir Klich oraz członkowie parafialnego Caritas.
Mamy nadzieję, że z roku na rok inicjatywa będzie rosła w siłę i stanie się istotną formą pomocy potrzebującym.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook