Powrót do listyJak przygotowywano palmy i ozdoby wielkanocne w Świetlicy Wiejskiej w Bukowcu

Wiosna w tym roku nie pojawi się tak wcześnie jak w ubiegłym. Przyroda uśpiona bardzo wolno budzi się do życia, ale i tak napawa to radością i daje energię. Między innymi dlatego, że oczekujemy Świąt Wielkanocnych, które są barwne, pełne nadziei i przypominają nam o zwycięstwie życia nad śmiercią. W tym roku Święta Wielkanocne wypadają dosyć wcześnie, dlatego należy się również wcześniej zabrać do przygotowania palm i ozdób wielkanocnych. Tydzień przed Wielkanocą, w Niedzielę Palmową wszyscy udajemy się do kościoła z palmami. Zgodnie z tradycją przygotowujemy dekoracje świąteczne, w których dominują pisanki, kurczaczki, baranki i inne ozdoby od wieków symbolizujące Wielkanoc w naszej kulturze. Zgodnie z tradycją Gminny Dom Kultury w Żelechlinku po raz kolejny zorganizował warsztaty plastyczne „Palmy i ozdoby wielkanocne”. Tym razem warsztaty odbyły się 18 marca 2021 r. w Domu Ludowym w Bukowcu.

Z uwagi na sytuację epidemiczną w zajęciach udział wzięło tylko 8 dzieci. Warsztaty przeprowadziła Grażyna Susik – Dyrektor GDK w Żelechlinku. Warsztaty poprzedzone były krótką pogadanką na temat tradycji związanych z Wielkanocą i Niedzielą Palmową. Dzieci brały czynny udział w dyskusji i chętnie dzieliły się swoją wiedzą na ten temat. Następnie przystąpiły, krok po kroku, do wykonywania palm wielkanocnych. Rozpoczęły od kwiatów z bibuły, co okazało niezbyt łatwym zadaniem, z którym sobie dzieci jednak poradziły. Kolejne etapy były już prostsze i zależały już od inwencji twórczej dzieciaków. Następny etap to ozdoby wielkanocne. Na plastrach brzozy uczestnicy zajęć wykonali stroiki wiosenne. Wszyscy świetnie się bawili, każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu wykonane przez siebie dzieła, które zdobić będą domy podczas świąt. Mamy nadzieję, że dla najmłodszych oprócz zabawy było to spotkanie, które uświadomi im jak piękne mamy tradycje i wpłynie na pielęgnowanie i kultywowanie ich w przyszłości.

Źródło: zelechlinek.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook