Powrót do listyJesienne nastroje – wspomnienia. Spotkanie z Emilią Tesz

W dniu 13 listopada 2019 r. w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się spotkanie z Panią Emilią Tesz – tomaszowską pisarką i poetką, członkinią Związku Literatów Polskich .W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: ks. Wacław Wojtunik, Pani Irena Szalińska, Urszula Jędrachowicz  oraz Państwo Stanisława i Jan Drozdowie jak również  emerytowani pracownicy oświaty z miasta i powiatu tomaszowskiego.

Spotkaniu towarzyszył wspaniały nastrój- chwilami uroczysty, patriotyczny, chwilami żartobliwy z nutką  jesiennej nostalgii w tle.

Pani Emilia Tesz  w swoim wystąpieniu przypomniała , że jej radosna twórczość mogła rozwinąć się dzięki wsparciu Oddziału ZNP w Tomaszowie Mazowieckim , który to wydał jej pierwszy tomik „Rytm serc” .

Podkreśliła tez ogromną rolę nauczycieli w okresie zaborów i okupacji, którzy swoją patriotyczną postawą przyczynili się do rozwoju kultury i bytu społeczeństwa.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook