Powrót do listyJubileusz Chóru GOK w Ujeździe

27 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe odbył się jubileuszowy koncert Chóru GOK pod dyrekcją Zdzisława Odrobiny.
Z tej pięknej okazji artyści amatorzy otrzymali bardzo adekwatną nazwę – AMBITUS.

Jak powiedział dyrygent, tak późne „ochrzczenie” chóru wynikło z tego, że „były rzeczy ważniejsze”, czyli skupienie się na wypracowaniu repertuaru na poziomie odpowiadającym ambitnym planom jego i samych chórzystów. Jak podkreślano w trakcie uroczystości, wielkie znaczenie miała tutaj praca aranżacyjna Rafała Odrobiny, który od samego początku dba o warstwę melodyjną chóru. To był wyjątkowy koncert, na którym narratorami i oczywiście wykonawcami byli członkowie chóru. Wspominano najważniejsze momenty krótkiej historii chóru przeplatając je kilkunastoma utworami w najróżniejszych aranżacjach. Dla obu stron sceny było to wielkie przeżycie artystyczne i wzruszenie. Kulminacją było odsłonięcie tablicy z nazwą chóru AMBITUS przez Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, patrona imprezy i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe Monikę Sakturę. Sama nazwa chóru nawiązuje z jednej strony do odległości na pięciolinii między najniższymi i najwyższymi dźwiękami. Z drugiej strony zdaje się sugerować ambitne plany i cele ujezdzkiego chóru.

Rangę uroczystości podniosła obecność znakomitych gości, wśród których było m.in. trzech posłów: Dorota Rutkowska, Elżbieta Radziszewska i Robert Telus, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego: Ewa Wendrowska i Arkadiusz Gajewski, Wiceprezes Zarządu EXPO-Łódź Barbara Klatka, Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Spale Waldemar Wendrowski i inni.

Z okazji urodzin chór otrzymał pyszny i piękny tort przyprawiony gromkim „Sto lat!” zebranej publiczności, prawdziwą Złotą Płytę od wójta Artura Pawlaka, kwiaty, gratulacje i życzenia od gości, przyjaciół chóru. Na drugiej sali cały czas była dostępna wystawa zdjęć, która obudziła wspomnienia i wywołała łzy wzruszenia, oraz poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich i klubu Senior Plus.
Koncert był naprawdę wspaniały i jak najlepiej rokuje na kolejne lata.

Źródło: ujazd.com.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook