Powrót do listyKawalerzyści 25 Batalionu Dowodzenia 25BKPow szkolili się z Grupą Płetwonurków RP w rejonie Kopalni Soli Wieliczka

Kawalerzyści 25 Batalionu Dowodzenia 25BKPow uczestniczyli w szkoleniu z Grupą Płetwonurków RP w rejonie Kopalni Soli Wieliczka. W ramach wspólnego szkolenia żołnierze plutonu płetwonurków oraz z instruktorów wspinaczki z kompanii rozpoznawczej 25 Batalionu Dowodzenia realizowali zjazdy w szybach wentylacyjnych, prowadzenia dróg wielowyciągowych, oraz ewakuację poszkodowanych z terenu trudno dostępnego.
W ramach szkolenia prowadzono zwiad nurkowy, rozpoznanie przeszkody wodnej, oraz rozpoznanie terenu kopalni i szybów wentylacyjnych jako terenu trudno dostępnego.
Jak mówi Szef Szkolenia 25BKPow ppłk Zbigniew KOWALSKI wspólne szkolenie z płetwonurkami było okazją do wymiany doświadczeń, poznania nowego środowiska, nauki działania na dużych głębokościach, oraz w deficycie czasu. Realizacja szkolenia w kopalnianych szybach jest przygotowaniem do działania plutonu płetwonurków na dużych głębokościach a wiedza zdobyta przez żołnierzy z kompani rozpoznawczej pozwoli na doskonalenie wiedzy w budowaniu dróg wielowyciągowych w terenie trudno dostępnym jakim są szyby wyciągowe i ciągi wentylacyjne w obiektach infrastruktury krytycznej.
 
W ramach szkolenia ściany wspinaczkowe polskich gór zostały zamienione na szyby wentylacyjne najstarszej kopalni soli w Polsce.
 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook