Powrót do listyKoło Gospodyń Wiejskich z Twardej w TVP Info o potrawach regionalnych

Niedzielna akcja wakacyjna „TVP Info w Twoim mieście” odwiedziła Tomaszów Mazowiecki. Koło Gospodyń Wiejskich z Twardej, gmina Tomaszów Mazowiecki zostało zaproszone do zaprezentowania potraw regionalnych oraz tradycyjnego stroju ludowego.

Gospodynie przygotowały potrawy na bazie owoców leśnych i sezonowych. Zupę wiśniową z makaronem, pampuchy zwane parowankami z sosem z borówek, pierogi z jagodami, bułki z jagodami, mufinki z jagodami, biszkopt z owocami. Przetwory jakie zaprezentowały to: ogórki kiszone, korniszony, sałatka z ogórków z chili, dżemy: z czarnej porzeczki, jagód, jabłek. 

Kobiety z KGW w Twardej to prawdziwe mistrzynie kulinarnej tradycji, w swoich domach na co dzień cieszą się smakiem prawdziwych regionalnych potraw, których receptury powierzane są z pokolenia na pokolenie.

  
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook