Powrót do listyMałżonkowie odpowiedzą przed sądem za kradzież

Policjanci z komisariatu w Rokicinach przy współpracy z technikiem kryminalistyki ustalili sprawców kradzieży sprzętu warsztatowego o wartości około 20 tyś. złotych. Duet amatorów cudzego mienia usłyszał już zarzuty, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie życiowych partnerów zadecyduje sąd.

Oficer dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od właściciela warsztatu w Ujeździe, że doszło do włamania i kradzieży sprzętu. Wartość strat wycenił na około 20 000 złotych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi z komisariatu policji w Rokicinach oraz policyjny technik.
Według pokrzywdzonego do włamania mogło dojść w okresie od października 2019 roku do chwili obecnej. W tym bowiem czasie nie kontrolował on czy sprzęt znajduje się na swoim miejscu. Rozpytana w sprawie lokatorka była zdziwiona jak mogło dojść do kradzieży i nie wiedziała nic na jej temat. Wówczas do działania przystąpił technik kryminalistyki, który zabezpieczył w pomieszczeniu kilka istotnych dla sprawy śladów.
W wyniku drobiazgowych oględzin, policjanci ustalili, iż skobel w drzwiach, przez które z uwagi na swoje gabaryty sprzęt mógł zostać wyniesiony z pomieszczenia, został zdemontowany od środka budynku a następnie ponownie zamontowany w pierwotne miejsce. Te ustalania rzuciły podejrzenie na lokatorkę sąsiednich pomieszczeń, w których przebywa wraz z mężem.  Są one połączone wewnętrznym ciągiem komunikacyjnym. Dało to podstawy do przeszukania. Policjanci znaleźli wyposażenie biurowe pierwotnie znajdujące się w warsztacie. Kobieta początkowo nie potrafiła wyjaśnić jak te przedmioty do niej trafiły. To się zmieniło, gdy policjanci odnaleźli również obuwie, którego ślad odpowiadał temu zabezpieczonemu w pomieszczeniu warsztatowym. Kobieta przyznała się, że kradzieży dokonała z mężem latem 2020 roku. Zarówno 38-latka jak i jej o rok młodszy partner usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają ustalenia zmierzające do odzyskania skradzionego wyposażenia. O dalszym losie małżonków zadecyduje sąd.   

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook