Powrót do listyMega koncert Sikorowskich

W piątkowy wieczór, 14 czerwca 2019 r. w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpił słynny krakowski duet Andrzej Sikorowski i jego córka Maja Sikorowska z zespołem. Koncert zorganizowany został w ramach 4 Mega Festynu Mechanika. Krakowski bard i jego córka to doskonały duet a jednocześnie połączenie dwóch muzycznych pokoleń. 

Mam świadomość, że ja Mai bardzo pomagam, ona dzięki temu, że występowała z „Pod Budą” a teraz ze mną ma dostęp do innych trochę możliwości, do innych sal. Gdyby debiutowała to musiałaby dzisiaj wystąpić w programie typu „Mam Talent”, żeby komuś coś udowodnić a tak u mojego boku występuje wszędzie tam gdzie mnie zapraszają. To niewątpliwie dla Mai jest bardzo istotne, przecieram jej szlaki. Ona idzie moim śladem, jednocześnie z całą świadomością, że przecież śpiewanie piosenki literackiej jest trochę niszową sprawą w Polsce. Ale to jej odpowiada dlatego dobrze się czujemy na tej scenie razem – mówił Andrzej Sikorowski.

Widownia zobaczyć i usłyszeć mogła to podczas 1,5 godzinnego koncertu, który zawierał w sobie wszystko to co wytrawny słuchacz chciałby usłyszeć, czyli ciepłe rytmy, doskonałe głosy i utwory dotykające życia a nade wszystko szacunek dla publiczności. Podczas wspólnego występu nie zabrakło znanych i lubianych utworów a także nowych, napisanych dla córki. Była więc „Bardzo smutna piosenka retro”, „Ale to już było”, „Jak kapitalizm, to kapitalizm”, czy „Na całość” a także utwory pochodzące ze wspólnie z córką nagranych płyt „Kraków-Saloniki” i „Okno na Planty”. Widownia zachwycała się więc przebojem „I nic i nic”, „Koledzy Taty”, „List z wojenki”, „Piosenka o małżeństwie”. Pojawił się też ten napisany przez Sikorowskiego dla swojej wnuczki Róży. Koncert był cudowną opowieścią o rodzinie, spostrzeżeniach i emocjach związanych z życiem, które łączy dwie tradycje. Nie zabrakło w nim greckich radosnych rytmów, 
które pojawiły się pod wpływem żony Andrzeja Sikorowskiego, mającej korzenie w Grecji, na których wychowała się Maja. Ojciec z córką razem koncertują od 2003 roku.Występy i nagrane płyty są dowodem wspólnej wrażliwości i gustu. Licznie zgromadzona publiczność reagowała bardzo emocjonalnie śpiewając razem z artystami znane piosenki z ich repertuaru. Nie zabrakło oczywiście bisów i kwiatów dla artystów.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook