Powrót do listyMonodram „Bringe Glück” w PCAS-ie – zaproszenie

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej zaprasza na monodram pt. „Bringe Glück” w wykonaniu Filipa Owczarka, na motywach opowiadania Bohumila Hrabala pt. „Pociągi pod specjalnym nadzorem.” Jest to próba odpowiedzi na pytanie: czy wojnę da się zrozumieć, w oparciu o obserwacje czynione przez dyżurnego ruchu jednej z czeskich stacyjek, przez które w czasie II wojny światowej przejeżdżały niemieckie pociągi. Jak pisze Remigiusz Caban, reżyser teatralny, „Wybór jakiego dokonał wykonawca prezentowanego monodramu, Filip Owczarek, w dzisiejszym kontekście nie zaskakuje i biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z przedstawicielem młodego pokolenia, budzi nadzieję na to, że historia rzeczywiście może być magistra vitae. Trzeba przyznać, że proza czeskiego autora brzmi dziś dojmująco prawdziwie, aż chce się dodać – niestety! Wojna, zdaje się mówić autor ustami swojego bohatera, to czas w którym hierarchia wartości poddawana jest dramatycznej próbie, w której – dzięki sztuce – i my mamy swój udział.”

Filip Owczarek, 18-letni tomaszowianin, przedstawiciel młodego pokolenia ludzi pasjonujących się sztuką. Od 2020 roku związany z nieformalną grupą teatralną pod nazwą „ Teatr na Zamku”, działającą pod kierownictwem Remigiusza Cabana, dramaturga i reżysera teatralnego. W 2021 rozpoczął przygodę z monodramem. W 66 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego wywalczył awans do eliminacji wojewódzkich w kategorii „ Teatrów Jednego Aktora”. Przedstawił monodram pt. „Pętla” według opowiadania Marka Hłaski o tym samym tytule. Reżyserem monodramu była Monika Migała. W 2022 był jednym z finalistów ogólnopolskiej 67 edycji OKR, również w kategorii „Teatr Jednego Aktora” prezentując studium monodramu opartego na podstawie opowiadania Bohumila Hrabala pt. „ Pociągi pod Specjalnym nadzorem” gdzie reżyserią spektaklu zajęli się Barbara i Marek Leszczyńscy. Monodram w pełnej odsłonie w reżyserii Remigiusza Cabana zaprezentowany został 31 lipca 2022 na Zamku Królewskim w Inowłodzu. Filip Owczarek w 2022 roku rozpoczął naukę w studiu aktorskim Doroty Zięciowskiej w Warszawie, gdzie przygotowuje się młodych adeptów do egzaminów wstępnych do Akademii Teatralnych. Pasjonat gry na pianinie, kochający literaturę czeską. Jego muzyczną inspiracją jest Sir Elton John. Inspiracji teatralnej upatruje w Meryl Streep.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook