Powrót do listyNa przystani miejskiej powstał ogród deszczowy

W tomaszowskiej przystani miejskiej powstał pierwszy ogród deszczowy. Posadzono tam kilkadziesiąt roślin, są też rabaty ze ściółkowaną korą, żwirem oraz donice z prefabrykantów. 

Ogród deszczowy powstał z wspólnej inicjatywy Departamentu Klimatu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.
W jego budowę zaangażowali się wolontariusze, którzy uczestniczyli w szkoleniu obejmującym część teoretyczną i warsztatach poświęconych ogrodom deszczowym.

Posadzone rośliny są typowe dla ogrodu deszczowego. Muszą lubić wodę i przeżyć suszę. Są to m.in. krwawica pospolita, przywrotnik miękki, kosaciec syberyjski, floks szydlasty itd..

Ogród deszczowy to nie tylko doskonałe rozwiązanie dla przestrzeni miejskiej ale doskonały pomysł do wykorzystania wody opadowej na prywatnej działce.

Co to jest ogród deszczowy?

To instalacja zrealizowana by zatrzymywać wodę w miejscu opadu. Ogród zbiera wodę z dachu, pozwala ją gromadzić i bezpiecznie wykorzystywać przy okazji upiększając okolicę. Rośliny  w nim sadzone to często rodzime o walorach ozdobnych, odporne na zalewanie i na suszę.

Dlaczego warto zakładać ogrody deszczowe?

– odciążają kanalizację burzową,

– zapobiegają lokalnym podtopieniom i powodziom błyskawicznym,

– zwiększają wilgotność powietrza i zmniejszają ilość zanieczyszczeń,

– podnoszą bioróżnorodność okolicy,

– odbudowują poziom wód gruntowych,

– umożliwiają efektywne wykorzystanie wody i jej oszczędzanie.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook