Powrót do listyNajnowsze inwestycje w Rzeczycy. Kanalizacja w centrum Rzeczycy i stacja uzdatniania wody w Sadykierzu

Rozpoczęły się już prace na stacji uzdatniania wody w Sadykierzu. W ramach inwestycji zmodernizowany zostanie obecny obiekt, łącznie z wymianą ogrodzenia. Renowacji poddane będą zbiorniki wraz z wymianą złóż. Najważniejszą i najdroższą częścią inwestycji będzie budowa dwóch zewnętrznych zbiorników magazynowych o pojemności 150 m3 każdy. Dzięki ich instalacji zwiększy się znacząco rezerwa wodna, co pozwoli zminimalizować lub zupełnie wyeliminować niedobory, które nękają mieszkańców w okresie letnim. Dotychczas istniejące zbiorniki mają pojemność 10 m3, po modernizacji będzie to aż 300 m3. Stacja ponadto, zabezpieczona zostanie w agregat prądotwórczy, który załączać się będzie automatycznie w sytuacji awarii lub wyłączenia zasilania.

Przekazany został również plac budowy kanalizacji na ulicy Mazowieckiej, części Kitowicza, Parkowej, Górnej, części Zielonej oraz w Bobrowcu do świetlicy wiejskiej. Wykonawca planuje rozpocząć prace wiosną. Po zakończeniu prac związanych z budową kanalizacji w centrum Rzeczycy Gmina Rzeczyca złoży wniosek do Powiatu o remont chodnika przy kościele.

Całość inwestycji kosztować będzie ponad 6,6 mln zł. Gmina Rzeczyca uzyskała dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook