Powrót do listyNarodowe Czytanie „Nad Niemnem”

W ramach 12. edycji Narodowego Czytania pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej 9 września 2023 r. od godz. 12.00,  w Parku Bulwary fragmenty powieści „Nad Niemnem” zaprezentują mieszkańcy Tomaszowa.
 
Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, promowanie bogactwa polskiej literatury, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.Wydanie książkowe „Nad Niemnem” ukazało się w 1888 r. i uchodzi za najwybitniejszą powieść Elizy Orzeszkowej. Pisarka w tym realistycznym utworze przedstawia panoramę polskiego społeczeństwa drugiej połowy XIX wieku, pokazując konflikt między pokoleniami oraz relacje między ziemiaństwem i szlachtą zagrodową. W utworze jest również poruszany temat walk powstańczych, walk o wolność oraz życia pod zaborami, co zbliża powieść do epopei i rozbudza w czytelniku świadomość narodową. Barwny język powieści nacechowany metaforami, ale też pełnych humoru dialogami, to dodatkowy atut tegorocznej lektury Narodowego Czytania.Osoby, które przyniosą egzemplarz czytanej lektury, otrzymają okolicznościowy stempel Narodowego Czytania 2023.
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook