Powrót do listyNarodowy Spis Powszechny – 10 porad dla seniorów

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich mieszkańców Polski – również seniorów. Poniżej prezentujemy 10 porad spisowych dla seniorów opracowanych przez GUS.

1. Jeśli nie możesz spisać się samodzielnie przez Internet, zadzwoń na infolinię spisową 22 279 99 99 i wybierz bezpieczny spis przez telefon.

2. Chcąc skorzystać ze stanowiska do samospisu w gminie, pamiętaj o pandemii i aktualnych obostrzeniach. Zadzwoń i sprawdź, na jakich zasadach działa punkt spisowy.

3. Podczas wypełniania formularza na stronie spis.gov.pl, uważnie i bez pośpiechu czytaj pytania i odpowiedzi.

4. Sprawdź zaznaczone odpowiedzi i wpisane informacje, zanim przejdziesz na kolejną stronę formularza.

5. Zastanów się, czy na pewno spisałeś współmieszkańców – zwłaszcza dzieci i osoby przebywające za granicą, ale nadal zameldowane pod Twoim adresem.

6. Osoby pełnoletnie, których nie spisałeś będą mogły zrobić to same. Poinformuj je o tym.

7. Jeśli zostałeś spisany przez współmieszkańca (małżonka), nie musisz logować się już do aplikacji spisowej – Twoje dane są już w systemie.

8. Pamiętaj! Jeśli na końcu spisu potwierdzisz poprawność przekazanych danych, po zamknięciu aplikacji nie masz możliwości ich poprawienia.

9. Jeśli wśród Twoich bliskich, sąsiadów, znajomych są osoby starsze, które nie posiadają komputera, pomóż im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.

10. Jeśli spisałeś się przez Internet (w domu lub punkcie spisowym) albo poprzez Infolinię spisową, zrealizowałeś tym samym swój obowiązek udziału w spisie i nikt nie ma prawa do Ciebie zadzwonić w tej sprawie.

Spis trwa do 30 września.

„Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie” – szczegółowe informacje tutaj.

Uwaga! Samospisu można dokonać także w Punkcie do samospisu internetowego w godzinach pracy Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, budynek A pokój nr 15, parter / poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 7.30 do 15.30, środa od 7.30 do 17.00 / po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerami telefonów: 44 726 25 09, 44 726 25 16.

 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook